Підготовчі курси

ЛНАМ запрошує слухачів пройти курси підготовки для вступу на різні освітні програми. Курси розраховані також на бажаючих покращити рівень фахових навичок у рисунку, композиції та живописі, а також курс “Мистецтвознавство” базується на вивченні української та світової культури і мистецтва. 

Кожен з запропонованих курсів має свою специфіку, графік занять та тривалість. Відповідно Ви можете підібрати варіант, який підходить саме Вам.

Навчальні програми та індивідуальний підхід до кожного слухача дає можливість не лише майбутнім абітурієнтам, але й усім, хто бажає оволодіти початковими базисними знаннями з художніх та теоретичних  дисциплін, поринути у специфічну атмосферу мистецького середовища та покращити свої професійні навички.

Зареєструватися можна тут https://forms.gle/Tv1bxEv5VBxEqwWz8 

НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ: 

 • заява (заповнюється під час подання документів)
 • документ про здобуту освіту (або довідку про навчання)
 • 2 фотографії 3,5х4,5см
 • копія документу, що посвідчує особу та громадянство (паспорт, свідоцтво про народження тощо)
 • для хлопців призовного віку - копія приписного до військомату.

Де можна знайти інформацію про активності слухачів курсу?
Вся актуальна інформація доступна на наших сторінках у facebook та instagram.
Долучайтесь!

ДОДАТКОВУ ІНФОРМАЦІЮ про набір слухачів та процес навчання ви також можете отримати у Приймальній комісії ЛНАМ:
м. Львів, 79011, вул. Кубійовича, 38,
(головний корпус, 2-й поверх, каб. №2)
+380937462713 (Якимова Олена)

courses@lnam.edu.ua

 

БАЗОВИЙ РІЧНИЙ КУРС

ЛНАМ запрошує слухачів пройти загальний курс підготовки з базових мистецьких дисциплін «Рисунок», «Живопис», «Композиція» та 4 дисципліна. 

Заняття відбуваються 4 рази на тиждень (пн, вт, чт, пт) у другій половині дня (починаючи з 16.00 до 19.00.Розклад буде повідомлений додатково).  

 

ТРИВАЛІСТЬ НАВЧАННЯ – 26 тижнів (2 семестри) для всіх напрямків підготовки.

1 сем – 31 жовтня 2022 - 25 березня 2023 (канікули з 31 грудня 2022 – 26 лютого 2023)

2 сем – 27 березня 2023 - 25 червня 2023 

 

Подача заявок до 28 жовтня 2022 р.

Співбесіда  –  28 жовтня 2022 р. о 17.00 (час співбесіди може бути уточнений додатково)

Початок навчання –  31 жовтня 2022
У КУРС НАВЧАННЯ ВКЛЮЧЕНО:

 • Підготовка слухача до продуктивного навчання у ЛНАМ
 • Підготовку абітурієнтів до проходження вступних іспитів (творчий конкурс з «Рисунку», «Живопису», «Композиції»)
 • Розвиток самостійного та творчого мислення
 • Пройти підготовку в провідних викладачів ЛНАМ
 • Адаптацію до процесу навчання у закладі вищої освіти.

ПІД ЧАС НАВЧАННЯ ВИ ОТРИМАЄТЕ:

 • Початкові навички з володіння графічними (олівець, вугілля, соус тощо) та живописними (олійний живопис) техніками
 • Знання з основ композиції та вміння оперувати базовими прийомами організації формату
 • Можливість детально ознайомитись з факультетами та спеціальностями навчального закладу, а також з процесом навчання в ЛНАМ загалом та ґрунтовно підготуватися до нього

ПІВРІЧНИЙ КУРС

 

Курс розпочинається в лютому 2023, але зареєструватись можна вже!

Слухачі пройдуть навчання та здобудуть базові знання з фундаментальних мистецьких дисциплін “Рисунок”, “Живопис” та “Композиція”.

Характер практичних завдань та адаптація до навчального процесу дадуть можливість повноцінно підготуватися до проходження творчого конкурсу для вступу до мистецького вузу. По завершенню курсу слухачам видається сертифікат.

Заняття відбуваються у вихідні дні (щосуботи та щонеділі, окрім державних вихідних) згідно розкладу.

Тривалість заняття - 8 академічних годин.

Термін навчання -  20 тижнів 

 

Необхідні документи:

 • 2 фото 3,5*4,5см
 • заява (заповнюється на місці)
 • копія документа, що посвідчує особу (паспорт або свідоцтво про народження)
 • копія документу про освіту (або довідка з місця навчання)
 • приписне свідоцтво для хлопців (за наявності) 

 

Значною перевагою даного курсу, зокрема для тих, хто проживає у іншому місці чи області, є той фактор, що навчання відбувається лише по вихідних (субота та неділя). А стислі терміни проходження підготовки дадуть можливість майбутнім абітурієнтам максимально мобілізуватися перед проходження вступних випробувань!

 

ДОДАТКОВУ ІНФОРМАЦІЮ про набір слухачів та процес навчання ви можете отримати тут:
 +380937462713 (Якимова Олена)
courses@lnam.edu.ua

 

Курс “Мистецтвознавство”

Підготовчий курс розраховано на підготовку абітурієнтів для вступу на освітню програму “Мистецтвознавство” (спеціальність “Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво та реставрація”).

Це можливість вступу не лише за результатами ЗНО (зокрема з англійської мови), а за результатами вступних випробувань. Програма підготовчого курсу дасть можливість слухачам пройти їх з легкістю.

Також програма курсу розроблена з урахуванням можливості навчання не лише майбутніх абітурієнтів, але й усіх бажаючих відкрити для себе світ мистецтва.

Навчання проводиться з дисципліни “Історія української та зарубіжної культури”. 

Найкращі викладачі факультету Історії та теорії мистецтва вже чекають на своїх майбутніх абітурієнтів аби навчити їх не лише любити, але й розуміти та аналізувати твори мистецтва!!!  

Курс цікаво та фахово викладатиме один з провідних викладачів факультету Історії та теорії мистецтва, кандидат мистецтвознавства

Розклад занять буде узгоджено під час організаційної співбесіди

Ознайомитись з освітніми програмами факультету Історії та теорії мистецтва можна тут https://lnam.edu.ua/uk/art-history.html

Додатковий курс

Основа курсу – практичні заняття у аудиторіях ЛНАМ. 

Заняття будуть відбуватися по середах та п’ятницях з 15.00 та орієнтовані на тих, хто бажає покращити свої навички з однієї з фундаментальних дисциплін. Після завершення  навчання слухачам буде видано сертифікат про проходження курсу

З слухачами працюватимуть викладачі-практики Львівської національної академії мистецтв

Обмежена кількість осіб у групі (до 12 осіб)

 

 

 

Зразки робіт

Зразки робіт з дисципліни "Композиція"

Зразки робіт з дисципліни "Рисунок"

Зразки робіт з дисципліни "Живопис"

 

Опис навчальних дисциплін та програми

Опис навчальних дисциплін та програми з курсу "Живопис"

Колір та сприйняття світу в барвах відіграє важливу роль у житті людині. За допомогою кольору можна виразно передати характер, емоції та почуття, які людина переживає в той чи інший момент часу. Водночас, колір основним інструментом живопису. Володіючи наявним арсеналом засобів живопису та різних живописних технік, зокрема олійного живопису, слухачі у майбутньому зможуть відображати цілісно та всебічно оточуючий світ.

Курс живопису підготовчого відділення ЛНАМ включає засвоєння правил визначення та розташування основних тональних, тонально-колірних і температурних співвідношень використовуючись обмежену кількістю кольорів, вміння узгодити маси світлого і темного у роботі. Усе це сприяє об’єктивній передачі форму та матеріальності всіх елементів натурного матеріалу, зокрема натюрмортів різної складності, а також голови людини окремо та з плечовим поясом.

Більш детальна програма курсу “Живописза посиланням.

Опис навчальних дисциплін та програми з курсу "Композиція"

Композиція є однією з базових художніх дисциплін, які необхідні для формування фахівця мистецького спрямування. Курс з основ композиції сприяє формуванню професійного мислення і покращує засвоєння базової проблематики художньо-професійної грамоти. Під час курсу з композиції слухачі матимуть змогу сформувати основні навички поєднання форм та об’ємів на площині, враховувати взаємодію цих форм з простором заданого формату. Опанування базисних основ даного курсу відбувається на основі виконання  великої кількості композиційних вправ на засвоєння правил та законів статики, динаміки, ритму, нюансу та контрасту тощо. Процеси стилізації, трансформації та інтерпретації натюрмортів різної складності, черепа та голови дають змогу слухачам швидко зорієнтуватися під час проходження творчого конкурсу, зрозуміти та успішно виконати запропоноване завдання.

Більш детальна програма курсу “Композиціяза посиланням.

Опис навчальних дисциплін та програми з курсу "Рисунок"

Базова дисципліна “Рисунок” поликана сформувати в слухачів уявлення про базові композиційні та графічні прийоми, основи лінійно-просторової перспективи та її роль у виявленні форми об’єкту, закономірності будови трьохмірних об’єктів та їх конструктивну побудову на двохмірній площині листа. Знання конструкції та побудови є важливою частиною поетапного процесу об’єктивного дослідження об’єктів в заданій системі просторового середовища. Вміння визначити пропорції та співвідношення частин і цілого дадуть слухачам можливість аналізувати та об’єктивно зображати реальність. У рамках курсу, розпочавши від побудови та тонального рішення простих натюрмортів з геометричних фігур, слухачі матимуть змогу навчитись за допомогою лінії та світлотіні моделювати лінійно-конструктивні рішення черепа, класичної голови та голови натурника з плечовим поясом.

Більш детальна програма курсу “Рисунокза посиланням.

Опис навчальних дисциплін та програми з курсу "Скульптура"

Специфіка кафедри монументально-декоративної скульптури та, відповідно, фахового творчого конкурсу визначила потребу відкриття на підготовчому відділенні окремої групи для бажаючи опанувати непросту спеціальність скульптора. Важливим для скульптора є вміння моделювати форму в просторі,  створювати трьохмірне пластичне зображення тощо. Опанування курсу скульптури  слухачі починають з основ пластичного розуміння форми. Поетапність виконання скульптури, починаючи від створення каркасу та формування загального масиву, дасть можливість опанувати такі складні об’ємно-просторові форми як череп (гіпсова модель), анатомічна голова людини (гіпсова модель Ж.А.Гудона), класична антична голова та портрет з живої натури. У процесі навчання слухачі мають змогу засвоїти основні закономірності побудови великих об’ємів та деталей задля утворення цілісного образу, проаналізувати конструктивно-анатомічний та пластичний характер людської голови, навчитися моделювати та деталізувати роботу для надання образу портретної подібності.

Більш детальна програма курсу “Скульптураза посиланням.

Опис навчальних дисциплін та програми з курсу "Скульптурна композиція"

Композиція як важлива застановча дисципліна необхідна не лише тим хто працює з двомірним простором, але й у контексті об’ємно-просторових тривимірних рішень у скульптурі. Скульптурна композиція також підпорядковується загальним законам композиції, зокрема закону рівноваги, єдності та співпідпорядкування. Розпочавши з поєднань простих геометричних форм, слухачі навчатимуться стилізувати та трансформувати об’єми змінюючи їх пропорціїї, деталі та ритмічний уклад. За допомогою впровадження виразного  ритму та введення необхідних акцентів вони зможуть створювати врівноважені гармонійні об’ємно-просторової композиції на основі голови людини.

Більш детальна програма курсу “Скульптурна композиціяза посиланням.