Про кафедру скульптури

Творча майстерня професора В.Одрехівського, магістри, 2016. Перегляд ІІ курсу професора І.Микитюка Обговорення проектів... Кафедра монументально-декоративної скульптури Обговорення проектів...

Заснована 1946 p., кафедра працює за двома напрямами. Перший — це підготовка митців монументально-декоративної та станкової скульптури (з 1946 р. до 1961 р., з 1987 р. відновлено прийом на цю спецальність). Другий — це викладання загального курсу скульптури для студентів спеціальних кафедр Академії (з 1946 р.): художньої кераміки, художнього скла, художнього металу, художніх виробів з дерева, реставрації творів мистецтва, дизайну інтер’єрів. За час існування кафедри її очолювали: 1946 — 1952 pp. — проф. І. Севера; 1952 — 1957 pp. — проф. М. Рябінін, 1957 — 1962 pp. — проф. В. Телішев, 1962 — 1972 pp. — проф. Д. Крвавич, 1972 — 1977 pp. — проф. В. Борисенко, 1977 — 1990 pp. — проф. О. Пилєв, 1990 — 2014 р.р. — проф. І. Самотос, 2014 — 2016 р.р. — проф. Володимир Одрехівський. З 2016 р. завідувачем кафедри є проф. Я. Скакун.

Визнаними в Україні та за її межами є школи видатних скульпторів, які працювали і працюють на кафедрі монументально-декоративної скульптури: заслужений діяч мистецтв України І. Севера; академік НАМУ, народний художник України, лауреат Державної премії ім. Т. Г. Шевченка Е. Мисько; народний художник України, професор В. Борисенко; народний художник України, лауреат Державної премії ім. Т. Г. Шевченка, професор Д.Крвавич; почесний академік НАМУ, народний художник України, професор І. Самотос; заслужені діячі мистецтв України, професори Й. Садовський, О. Пилєв. На кафедрі МДС працюють відомі українські скульптори, які мають великий творчий і науково-педагогічний досвід, здобутки в теорії мистецтва: народний художник України, професор Я. Скакун; народний художник України, кандидат мистецтвознавства, професор Вол. Одрехівський; заслужені діячі мистецтв України, професор І. Микитюк, доценти В. Гурмак, В. Гоголь, С. Мельничук. Викладачі кафедри мають реалізовані на об’єктах пам’ятники, паркові скульптурні композиції, меморіальні пам’ятники і таблиці. У їх творчому доробку — значна кількість творів станкової скульптури, дрібної пластики, медальєрного мистецтва, які з успіхом експонувалися в останні роки на багатьох персональних, міжнародних, національних та регіональних виставках. Педагоги — учасники багатьох міжнародних і всеукраїнських скульптурних симпозіумів.

Навчально-творчі програми кафедри МДС базуються на традиціях класичної європейської та української скульптури, а також постійно удосконалюються з огляду на сучасні мистецькі тенденції. Грунтовне фахове вивчення об’єктивного світу (у першу чергу людини) поєднується із сміливим пошуком суб’єктивної творчої інтерпретації у завданнях по проблемах взаємодії скульптури і оточуючого середовища. Практикується виконання пластичних творів у камені, дереві, металі, гіпсі та новітніх матеріалах. У 2005 році на базі кафедри відбувся Всеукраїнський конкурс скульптури, в якому брали участь студенти мистецьких закладів Києва, Харкова, Львова, Косова. Серед дипломних робіт останніх років, які запроектовані для конкретних об’єктів, виділяються композиції «Прощання» (маг. С.Гороб’юк, кер. проф. В.Д. Гоголь, Стрийський парк, 2015) та «Українські кіборги» (маг. Н.Музичко, кер. проф. В.Д.Гоголь, Донецьк. аеропорт, 2015), «Алегорія телебачення» (бак. Р.Антонюк, кер. проф. І.М.Самотос, Львів. Телецентр, 2015), «Архангел Михаїл» (бак. Р.Гриневич, кер. проф. І.М.Самотос, Львів, УКУ, 2015), «Акт звернення» (бак. А.Дмитренко, кер. проф. І.В, Микитюк, ЛНАМ, 2014), «Г.Сковорода» (бак. О.Ласкевич, кер.проф.І.В.Микитюк, Львів, Буд. Вчених, 2014), «Козеріг» (бак. П.Петровський, кер. проф. В.В. Одрехівський, Львів, Стрий. Парк, 2014), «Сім’я» (бак. О.Коваль, кер.проф. В.В.Одрехівський, с.Млинів, Рівненська обл., 2014).