Про кафедру

Вивчаючи протягом навчання в академії різні дисципліни, студенти кафедри художнього металу саме на такій міждисциплінарній базі отримують певний набір знань, умінь та навичок. Це дає їм можливість знайти індивідуальні, інноваційні способи мислення і рішення та в перспективі заснувати власну справу, бути дизайнером на підприємстві, вільним художником чи передавати знання іншим.

Програма навчання на кафедрі включає два напрямки:

• Художній метал архітектурного середовища — метал, який пов’язаний з певним архітектурним об’єктом чи з ландшафтом (брами, огорожі, віконні решітки, балконні перила, флюгери, рекламні вивіски, люстри, меблі, об’ємно-просторова пластика);
  • Пластика малих форм (ювелірні вироби, посуд, сувеніри, емальєрство, об’ємно-просторова пластика).

Викладацьким колективом робиться наголос на образотворчих можливостях металу як матеріалу, збереженні та примноженні національних традицій металообробки з одночасним пошуком новітніх шляхів розвитку цієї галузі мистецтва. Студенти кафедри реалізовують творчі пошуки у кузні та в ювелірній майстерні. Львівська національна академія мистецтв є єдиним в Україні вищим навчальним закладом ІV рівня акредитації, що дає можливість на кафедрі металу, окрім освітнього рівня «Бакалавр» і «Спеціаліст» отримати ОКР «Магістр».

Історія створення кафедри розпочалася у 1989 р., коли з ініціативи ректора Львівського державного інституту прикладного та декоративного мистецтва (тепер ЛНАМ), прихильника ковальського мистецтва, академіка Миська Е.П., при кафедрі художнього скла був створений відділ художнього металу. Згідно Наказу ректора ЛАМ, від 18 лютого 1993 року, відділ реорганізовано в кафедру художнього металу. Першими викладачами кафедри були: завідувач кафедри, доц. Мороз С.І. (1989-2001), ст. викл. Шоломій В.О. (1989-2007), викл. Бохонок Є.А. (1991-1995), доц. Романець Б.С. (1993-2009), викладач технології металів доц. Плєшаков Е.І. (1992-2012). На кафедрі у різні роки працювали лаборант Кулинич Н.Я. (1993-2015), приват-проф. Гудак В.А., майстри Галицький А., Гикова О., Ткач М. Сьогодні викладачами на кафедрі художнього металу працюють: завідувач кафедри, заслужений художник України, приват-проф. Франк І.М., заслужений художник України, приват-проф. Боньковський О.В. (зав. кафедри у 2001-2004 рр.), заслужений художник України, доц. Вольський С.Ф., ст. викладач Стернюк А.І., заслужений художник України, доц. Івасюта О.В., викл. Рожковський С.О. Повноту навчального процесу забезпечують: лаборант Лисун Я.Я., завідувач майстернями Гишка О.М., навчальні майстри — Черніков С.В., Боньковський Д.О., Гоїн М.І., майстер виробничого навчання Максимів Ю.В. та робітник Стана П.Ю.

Персонал кафедри прикладає багато зусиль для популяризації мистецтва металу. У Львові, у 1996 р., вперше в нашій державі, силами кафедри художнього металу було організовано публічні ковальські виступи викладачів і студентів в центральній частині міста, що дало поштовх ковальському фестивальному руху в Україні. Кафедра металу Львівської національної академії мистецтв є постійним партнером цих фестивалів. Нинішні здобутки педагогів і випускників кафедри є помітним явищем в історії сучасного українського мистецтва. Вони є багаторазовими лауреатами всеукраїнських та міжнародних виставок, конкурсів, фестивалів. Саме завдяки викладачам, студентам і випускникам кафедри, художній метал України зайняв гідне місце на міжнародній мистецькій арені. За роки діяльності кафедра підготувала понад 160 дипломованих фахівців. Семеро наших випускників працюють на педагогічній ниві художнього металу у мистецьких навчальних закладах Львова, Івано-Франківська, Києва, Ужгорода. Завдячуючи випускникам кафедри художнього металу ЛНАМ на ковальських підприємствах, металообробних фірмах, в ювелірних майстернях в усіх куточках України щодня лунає дзвінка пісня металу.

Адреса кафедри:
вул. Кубійовича, 35, Корпус №2, 2 поверх