Факультет декоративно-прикладного мистецтва

Про кафедру художнього скла

  • Скло – один з найстарших матеріалів, які навчилася виготовляти і обробляти людина ще чотири тисячоліття тому.
  • Художнє скло – один з наймолодших видів образотворчого мистецтва, історія якого розпочинається у другій половині ХХ ст. з поширення міжнародного студійного руху.
  • Обери кафедру художнього скла і доєднайся до початківців, які першими в історії людства формують підвалини нового виду мистецтва.

Дивіться більше про нас і львівське скло та підписуйтеся на:
Facebook, InstagramYoutube, TikTok

 

 

Єдина кафедра художнього скла в Україні

Живопис, кераміка, графіка чи дизайн інтер’єрів – цьому вас навчать у багатьох навчальних закладах. Мистецтву художнього скла – лише у ЛНАМ.

Наявність якісно обладнаних майстерень

  • гутна піч
  • термічне формування скла: спікання, вигинання, формування скульптур
  • вітраж і розпис
  • холодна обробка: шліфування, гравіювання, склеювання та ін.
  • обробка супутніх матеріалів: метал, дерево, пластмаси та ін.
  • лабораторія технології скла

Можливість виконувати творчі роботи на гутній печі

У світі існує всього кілька десятків кафедр художнього скла і дуже небагато з них мають можливість забезпечити студентам роботу біля гутної печі.

Вибір навчання за двома напрямками: студійне художнє скло, ужиткове художнє скло

Перші два роки навчання на освітньому рівні Бакалавр студенти мають змогу ознайомитися з усіма доступними техніками і стилями обробки художнього скла, перед тим як обрати спеціалізований напрямок, котрий більше відповідатиме уподобанням.

Орієнтовані за професійним скеруванням дисципліни «рисунок», «живопис», «скульптура»

Художники-склярі працюють з матеріалом, який наділений винятковими якостями прозорості і світлопроникнення. Власно тому нам потрібне своєрідне вміння передачі матеріалу графічними засобами та розвинене просторове мислення. Програма базових мистецьких дисциплін побудована з урахуванням специфіки матеріалу – художнього скла – та спрямована відповідно до потреби образного або конструктивного мислення.

Комп’ютерне проектування з посиленим курсом 3D моделювання серед пріоритетних дисциплін

Рисунок, живопис і скульптура – три «слони», на яких базуються усі мистецькі дисципліни. Ми цю тріаду доповнюємо комп'ютерним проектуванням, без якого художник в сучасному світі не може почувати себе комфортно.

Виконання кваліфікаційного дослідження упродовж усього терміну навчання на ОР Магістр

Повноцінне дослідження обраної теми у мистецькій і науковій площині вимагає значних зусиль і тривалого часу. Лише на кафедрі скла студентам-магістрам запевнена можливість приділяти всю увагу обраній кваліфікаційній роботі упродовж всього терміну навчання на освітньому рівні Магістр.

Розвинені міжнародні стосунки та можливість участі у виставках, симпозіумах, конференціях в Україні та за кордоном

Навчально-виробничі майстерні кафедри є базою для проведення одного з найважливіших у світі Міжнародного симпозіуму гутного скла у Львові. Кожних три роки студенти мають змогу спостерігати за роботою найвідоміших у світі художників з різних країн, брати участь в майстер-класах та лекціях.

Безкоштовні майстер-класи для абітурієнтів

Абітурієнти, які розглядають можливість вступу на освітню програму «Художнє скло» мають змогу взяти участь у безкоштовних майстер-класах з гутної обробки скла, термоформування і вітража. Виконаний вами об'єкт залишиться пам'яткою про перші спроби роботи з винятковим матеріалом у різних техніках.

Фінансова підтримка творчої діяльності

Щороку студенти та випускники кафедри беруть участь у конкурсі на Премію професора Андрія Бокотея, де переможець в нагороду отримує подорож в Китай або США, а призери другого і третього місця – грошову винагороду.

Історія кафедри

Історія створення кафедри розпочалася з експерименту, коли 1961 р. було відкрите невелике відділення художньої обробки пластмас і скла. У 1963 – 1964 рр. завершилось створення кафедри як самостійної структурної одиниці. Утворення нового підрозділу відповідало потребам тогочасності й сприяло забезпеченню фахівцями створеного в 1963 році на Львівській кераміко-скульптурній фабриці експериментального цеху художнього скла.

Першим завідувачем кафедри став Ф. Ткаченко, а згодом її очолювали А. Соболєв, М. Тарнавський, Б. Галицький, А. Бокотей, С. Мартинюк, Б. Васильців, Ф. Черняк та О. Звір.

Для покращення техніко-технологічної підготовки студентів та оволодіння практичними навиками роботи в матеріалі у 1973 р. у відділенні художнього скла було збудовано єдину в Україні навчально-експериментальну скловарну піч.

З 1989 року кафедра бере активну участь в організації міжнародних симпозіумів гутного скла, які сьогодні є найтривалішими у світі безперервними форумами художників склярів. На базі кафедри відбувались студентські міні-симпозіуми, а 2013 і 2016 рр. навчально-творча майстерня піч стала основною базою для роботи світознаних склярів з різних країн.

З часу заснування і до наших днів колектив кафедри пройшов значний шлях, а її педагогічна концепція, так само як і творчість викладачів, студентів та випускників, відобразили еволюцію львівського художнього скла на зламі тисячоліть.

 

Наші випускники про скло

Ольга Турецька – художниця, авторка відомих композицій зі скла у громадському просторі, бренд «Olga Glass»
Скло для мене це магія. Це постійний діалог з матеріалом, невичерпні експерименти і різноманітні можливості. Ми з командою створили понад 20 казкових скляних вітрин в Україні та закордоном, тому відчуваю себе трохи чарівницею :) Для мене кафедра художнього скла найкраща, бо тут найсприятливіша атмосфера для творчості і є можливість повністю проявити себе. Скло дає багато перспектив і можливість бути унікальним!
 
Евеліна Тринцолин – художниця, співзасновник мистецької організації «Велес», кураторка мистецьких проектів.
Скло – це магія свободи. Це космічний матеріал, який не обмежує фантазію митця. Скляр немов алхімік у вічному пошуку втілення своєї ідеї, трансформації, відчуття власної пластики та естетики.
 
Кирило Білан – художник, призер І місця премії проф. Андрія Бокотея 2018 р.
Скло – це порція адреналіну, яку отримуєш, коли спішиш зранку до опічка або муфельної печі, щоб подивитися що там вийшло. А там – вже вихолонула твоя робота або експеримент, який раніше ніхто не робив. Скло – це емоції: хух, все вдалось як я й хотів... хм, що пішло не так? О, а цього тут не мало бути! Цікавий ефект, і як тепер це повторити? Підкори собі цей магічний матеріал і він сам підкаже тобі що робити далі. Будь працьовитим, креативним і успіх гарантовано!
 
Лілія Василько – дизайнерка, бренд «Синій кульок»
Бути художником склярем - це для сміливих. Скло - це матеріал з характером. Він не простий і живе свої життям. Якщо ти любиш експерементувати, пробувати щось нове, цікаве і ставити виклики собі, тоді вперед! Саме ця кафедра для тебе! А круті викладачі тут покажуть, як будувати відносини зі склом. Направлять тебе, як неординарно мислити, творити і витворяти, боятися, але досягати цілі. І ти побачиш, ти закохаєшся в скло. One love - one glass.
 
Христина Ковалюк – дизайнерка, фірма «Пікарт Лайтс»
Скло – чесний матеріал, в якому неможливо приховати недбале ставлення до мистецтва і ремесла. Воно виховує і шліфує художника. Скло – як стихія, якою важко володіти. Проте якщо таке відбудеться – воно винагороджує потужним результатом.