Виставка кафедри худ. текстилю "Портрет" у галереї ЛНАМ

четвер, 12. 11. 2020
12 листопада о 15:00 в галереї Львівської національної академії мистецтв відбудеться відкриття проєкту «ПОРТРЕТ», що представить роботи студентів та випускників кафдери художнього текстилю, об’єднані жанровою приналежністю.

Загальновідомо, що портрет – це жанр образотворчого мистецтва. Сучасне мистецтво художнього текстилю повсякчас звертається до цього жанру, пропонуючи свої власні рівні смислових рефлексій. Глибина та семантика цих рефлексій у значній мірі базується на текстуалізаціїосновних символів та архетипів, у яких закорінено мистецтво текстилю, а також у певній етимології самих текстильних термінів. Так, приміром основний термін видової мистецької приналежності - ТЕКСТИЛЬ складається з двох взаємопереплетених слів ТЕКСТ і СТИЛЬ. Саме «переплетених», а не доданих,подібно до незаперечної якості текстильних матеріалів: еластичність, гнучкість, пружність.

Проект «ПОРТРЕТ», який передбачає презентацію творів текстильного мистецтва, що з формальної точки зору об’єднані жанровою приналежністю до «портрету», слід розглядати теж з точки зору його текстуалізації. Мова йде проабревіатуру ПОРТРЕТ, кожна літера якої є початком окремого слова-терміну, а сукупність цих термінів в цілому окреслює концепцію проекту, покликану об’єднативзаємозв'язані і взаємообумовленівізуальні ознаки(жанр, персоналізація, матеріал, техніка тощо ) через іх смислові якості.

Мета проекту «ПОРТРЕТ» - продемонструвати певний рівень фахових компетенцій, отриманих студентами кафедри художнього текстилю, які дозволяють їм розширювати простір творчих завдань та відповідають образотворчим та експериментальнимаспектам сучасних професійних мистецьких практик.
 
Запрошуємо! Виставка триватиме до 11 грудня 2020 р.

Повернутись назад