Новини
Міжнародний конкурс ім. З.Горбового
29 червня, 2023 р.
Захисти кваліфікаційних робіт ОР Бакалавр 2023
27 червня, 2023 р.
Міжнародне трієннале скла та біжутерії
15 червня, 2023 р.
На осуд журі було представлено біжутерію та вироби зі скла утилітарного у трьох категоріях: тенденції, дизайн та продукція. Сформована кураторами музею експозиція відслідковує найбільші досягнення ужиткового скла на чеському ринку впродовж останніх трьох років.
Оголошено переможців Премії Андрія Бокотея 2023
20 травня, 2023 р.
І Міжнародна конференція ЗРНМЦ НАМУ "Мистецтво в час війни"
18 травня, 2023 р.
Доброчинний аукціон на користь відновлення гутної печі ЛНАМ
10 травня, 2023 р
Нові надходження в бібліотеку кафедри
16 березня, 2023 р.
Обговорення творчих робіт
09 березня, 2023 р.
Акредитація бакалаврської освітньої програми
03 березня, 2023 р.
Підключитись до конференції Zoom:
https://us04web.zoom.us/j/74319841302?pwd=XDwe1PARawOZ8VtsIvd1nRjb0I72dt.1
Ідентифікатор конференції: 743 1984 1302
Пароль: 2023
Unbreakable Ukraine
20 січня, 2023 р.
Мистецтво в країні війни: художнє скло
16 січня, 2023 р.
Захисти магістрів 2022
27 грудня, 2022 р.
Премія Андрія Бокотея 2022-2023
18 грудня, 2022 р.
Стипендія студентам з окупованих територій
16 грудня, 2022 р.
12 Міжнародний симпозіум гутного скла у Львові
10-14 жовтня, 2022 р.
Незважаючи на умови війни, яку влаштував нам небратній російський народ, черговий 12 Міжнародний симпозіум гутного скла у Львові відбувся на базі кафедри художнього скла ЛНАМ і Музею скла у Львові. Троє іноземних учасників - Індре Стульгайте (Литва), Анда Мункевіца (Латвія) та Маріуш Лабінський (Польща) працювали у Львові 10-14 жовтня 2022 року. Онлайн-участь у роботі на гутній печі взяли учасники попередніх симпозіумів зі США, Ісландії, Японії, Болгарії, Естонії, Швеції, Туреччини, Литви, Латвії та Нідерландів. Окрім ЛНАМ і Музею скла у Львові організатором симпозіму був Західний регіональний центр Національної академії мистецтв України. У програмі заходу відкрито виставку викладачів кафедри художнього скла в галереї кафедри та виставка результатів симпозіуму в Музеї скла у Львові.
Обговорення змін до Освітньої програми Художнє скло
19 квітня, 2022 р.
Колектив кафедри художнього скла насамперед дбає про якість освітнього процесу. Щороку впроваджуємо певні зміни, які мають на меті створити належні умови для навчання наступних поколінь художників-склярів. Найважливішим у цьому процесі є вчасне реагування на запитит всіх його учасників. Найближчими днями проходитиме обговорення проєкту Освітньої програми Художнє скло на 2022-2023 навчальний рік у групах зацікавлених сторін. Згодом також опублікуємо посилання на анонімні анкети опитування, про результати якого обов'язково поінформуємо.
Запрошуємо ознайомитися з проєктом оновленої Освітньої програми.
EXIT Workshops 2022
14 травня, 2022 р.
Студенти кафедри художнього скла ЛНАМ, які навчаються в рамках академічної мобільності в Академії мистецтв у Вроцлаві, взяли участь у Міжнародних майстер-класах "EXIT2022". Окрім наших молодих митців учасниками заходу були викладачі та студенти Краківської академії мистецтв, Братиславської академії мистецтв та Університету мистецтв ім. Томаса Батау Зліні (Словаччина).
Премія професора А. Бокотея для молодих художників-склярів 2022
26 січня, 2022 р.
З приємністю оголошуємо про початок роботи над організацією чергової, вже п'ятої, Премії професора Андрія Бокотея для молодих художників-склярів. Цьогоріч захід матиме дві компоненти: освітній курс і створення мистецького продукту. Деталі конкурсу вже незабаром, а поки запрошуємо ознайомитися з планом Освітньої програми за посиланням.
Магістерські роботи 2021
24 грудня, 2021 р.
Звичайно, карантинні обмеження суттєво ускладнили виконання дипломниками-магістрами кваліфікаційних робіт. На превеликий жаль не було можливості виконання роботи в матеріалі, що для самих дипломників і численних глядачів є найціннішим досвідом. Водночас це дало нам змогу трохи помріяти і спроєктувати авторські роботи, які важко виконати в реальних умовах майстерень чи зразки ужиткових об'єктів, тираж яких сьогодні неможливий через занепад скловиробничої гарузі. Запрошуємо оглянути дипломні проєкти магістрів кафедри художнього скла 2021 р., успішний захист яких відбувся в Галереї ЛНАМ 24 грудня.
Виставка Темна матерія / Dark Matter
17 листопада, 2021 р.
Міжнародний онлайн-симпозіум "Old technology + ( ) = My new creation"
26 жовтня, 2021 р.
На запрошення нашого доброго приятеля, професора Казуші Накада (Японія) студенти та викладачі кафедри мали змогу взяти участь в онлайн симпозіумі на базі кафедри художнього скла Національної академії мистецтв (м. Ганчжоу, Китай). Окрім китайських колег з ганчжоуської академії участь у заході взяли слухачі та викладачі кафедр скла Християнського університету в Гонконзі, Вроцлавської академії мистецтв ім. А.Гепперта, Академії мистецтв у Токіо (Японія), Ротчестерського інституту технологій (США), дослідницького центру СЕРФАВ (Франція).
У доповіді про кафедру художнього скла ЛНАМ ознайомили колег з Польщі, Франції, Великобританії, Японії та Китаю інформацією про заходи, які організовуємо - міжнародні симпозіуми гутного скла у Львові та міжнародну резиденцію European Glass Education, і поділилися досвідом навчально-методичної роботи наших освітніх програм.
Премія Андрія Бокотея для молодих художників склярів 2021
22 вересня, 2021 р.
У майстернях кафедри художнього скла проходила робота переможців Премії професора Андрія Бокотея для молодих художників склярів 2021 р. Над створенням нових творчих робіт працювали призерка І місця, випускниця кафедри Наталія Парщик, призерка ІІ місця випускниця кафедри Юлія Гаришин і призер ІІІ місця, студент-магістр Богдан Ломоносов. Захід відбувався за підтримки Українського культурного фонду.
Детальніше на сторінці проекту
Майстер-класи для абітурієнтів
06 липня, 2021 р.
Уже другий рік поспіль запрошуємо абітурієнтів ознайомитися з кафедрою та техніками обробки художнього скла. Торкнутись до несамовитого матеріалу й власноруч виконати перший авторський твір - найрезультативніше заохочення для майбутніх студентів-склярів.
Захисти кваліфікаційних робіт ОР Бакалавр
22 червня, 2021 р.
У галереї кафедри художнього скла відбулись захисти дипломних робіт освітнього рівня бакалавр. Вітаємо молодих художників склярів і запрошуємо продовжити навчання на магістратурі!
Результати опитування груп інтересів освітніх програм
27 березня, 2021 р.
З метою удосконалення освітньо-професійних програм "Художнє скло", кваліфікаційних рівнів Бакалавр і Магістр, у лютому-березні 2021 р. відбулося опитування серед груп впливу на якість освітнього процесу.
Пропонуємо ознайомитися зі зведеними результатами та висновками.
Опитування груп впливу на якість освітнього процесу
12 лютого, 2021 р.
З метою удосконалення та актуалізації освітньо-професійних програм "Художнє скло", кваліфікаційних рівнів Бакалавр і Магістр просимо долучитися до анкетування серед груп впливу на якість освітнього процесу:
Дякуємо за приділений час! Це суттєво допоможе нам зрозуміти, що потрібно покращити для якісного надання освітніх послуг на кафедрі художнього скла ЛНАМ.
Опитування здобувачів щодо якості освітнього процесу
25 грудня, 2020 р.
З метою опитування здобувачів освіти на предмет їх задоволеності змістом і методами навчання та викладання за кожною дисципліною освітньої програми "Художнє скло" кваліфікаційних рівнів Бакалавр і Магістр, просимо долучитися до анкетування за відповідними курсами:
Дякуємо за приділений час! Це суттєво допоможе нам зрозуміти, що потрібно покращити для якісного надання освітніх послуг на кафедрі художнього скла ЛНАМ.
Захисти кваліфікаційних робіт ОКР Магістр
23 грудня, 2020 р.
У галереї кафедри художнього скла відбулись захисти дипломних робіт освітнього рівня магістр. Професійне коло українських склярів доповнили чотири перспективні, активні та талановиті художники: Христина Спільник, Соломія Ортинськи, Наталія Парщик і Руслан Лучка. Роботи державна комісія оцінила найвище - 100 балів отримав кожен з новоспечених магістрів.
Перегляди семестрових робіт 2-4 курсів ОР Бакалавр
17 грудня, 2020 р.
Навіть у час карантинних обмежень на кафедрі художнього скла гарні новини. Уперше семестрові роботи студентів освітньої програми художнє скло відбувалися у новоствореній галереї у холі кафедри: рисунки й живописи виставлені на стінах, на сучасних галерейних підвісках і з якісним світлодіодним освітленням. Скло, натомість, красується в експозиційних шафах, виконаних за підтримки Українського культурного фонду.
Ще одним новаторством став перший перегляд нововведеної цього семестру на 4 курсі дисципліни "Концептуальні практики сучасного мистецтва" під керівництвом Олексія Хорошка. Зріз останніх тенденцій у світовому студійному склі свідчить про значний вплив сучасних напрямків - інсталяції, відеоарту, перформансу та інших - на творчість молодої генерації художників-склярів. Звичайно ж, ми можемо наполягати, що все ж традиції склярства і насамперед домінування матеріалу повинні бути в пріоритеті, проте стояти осторонь і не розкривати нашим студентам актуальних тенденцій, а відтак основ цих напрямків мистецтва, не маємо права. Для нас завжди найважливіше запевнити повноцінний підхід до освітнього процесу і довірити викладання кожної з дисциплін із навчального плану справжнім професіоналам.
Знайомство з абітурієнтами освітньої програми художнє скло
18 серпня, 2020 р.
Цьогоріч вступники мають можливість здавати творчі випробування на три різні освітні програми, а згодом робити вибір на користь однієї. Ми вирішили заохотити абітурієнтів, які розважають можливість поступати на освітню програму "Художнє скло", і розповісти про нас, нашу кафедру, нашу діяльність і досягнення. При нагоді в майбутніх студентів ЛНАМ була можливість торкнутися цього фантастичного матеріалу і виконати свою першу роботу з художнього скла власноруч. Зустріч і знайомство відбулося у Музеї скла у Львові, а далі педагоги кафедри Остап Іванишин, Людмила Литвин і Любомир Сікач провели майстер-клас у технолоніях розпису та термічного формування художнього скла. Будемо раді вітати нових членів гарної, теплої сім'ї склярів!
Важливі події кафедри
Адреса кафедри:
вул. Кубійовича, 35, Корпус №4, 3 поверх
тел. 032 2761400, glass@lnam.edu.ua