Факультет образотворчого мистецтва і реставрації
Разінкова Л.Б.

Разінкова Лариса Борисівна

доцент кафедри реставрації творів мистецтва, художник-реставратор станкового олійного живопису першої категорії

1980 р. - закінчила Київський художній інститут (тепер Київська національна академія мистецтв) за фахом «мистецтвознавець»

1971-2016 рр. - працювала у Львівській національній галереї мистецтв:1971-1980 рр. - на посаді художника-реставратора,

1980-2012 рр. - на посаді завідуючої відділом реставрації,

2012-2016 рр. - на посаді генерального директора музею.

З 2000 року, працюючи у Львівській національній галереї мистецтв, поєднала роботу з викладанням у Львівській національній академії мистецтв. Навчання студентів реставраторів проходили безпосередньо в реставраційних майстернях ЛНГМ – там проводилися практичні заняття по реставрації західноєвропейських та вітчизняних творів мистецтва станкового олійного та темперного живопису XVII – XX ст. Експонатам надавалася повна реставрація на відповідному професійному рівні з використанням сучасних методик, всебічних досліджень, веденням документації. З 2016 року звільнилася з ЛНГМ і дотепер працює доцентом кафедри реставрації ЛНАМ.

Використовує науковий підхід в проведенні реставраційних робіт, нові методики та удосконалює їх, розробляє та керує проектами в галузі реставрації. Саме за активної участі Л.Разінкової у Львові відбулися два Міжнародні форуми реставраторів у 2002 і 2004 рр. Неодноразово влаштовувала у виставкових залах ЛНГМ виставки відреставрованих робіт  працівників музею і студентів ЛНАМ. При оглядах семестрових студенських курсових та дипломних робіт, Вченою радою академії відзначався високий рівень відреставрованих творів мистецтва.

З 2002 р. - Голова Асоціації реставраторів Львівщини

З 2009 р. - Заслужений працівник культури України

Член Президії товариства «Україна-світ»

У складі журі по нагородам в галузі культури, літератури, мистецтва при Львівській обласній державній адміністрації.

Відреставрувала біля двох тисяч творів мистецтва, серед яких сотні творів в експозиції головного корпусу Львівської національної галереї мистецтв, Олеського та Золочівського замків, палацу Кирила Розумовського в Батурині, твори для майбутньої експозиції Підгорецького замку. Під керівництвом Л.Разінкової та безпосередньою за її участю був відреставрований у 1981 р. іконостас кінця XVI – поч. XVII ст. церкви Параскеви П’ятниці у Львові, а також чотири широкоформатні полотна: дві роботи М.Альтомонте «Битва під Віднем», «Битва під Парканами», А.Стех «Битва під Хотином» та картина Ш.Богушовича (?) «Битва під Клушино».                                                                                   

Автор численних публікацій у галузі реставрації творів мистецтва. Бере участь у конференціях і симпозіумах, присвячених проблемам збереження пам’яток національної спадщини. За роботу у галузі реставрації була нагороджена почесними грамотами та відзнаками Міністерства культури України, Обласної державної адміністрації м. Львова, Львівської національної академії мистецтв.

Адреса кафедри:
вул. Вірменська, 23, Корпус №5, 2 поверх
тел. 032 2354465, rtm@lnam.edu.ua