
Островська Соломія
викладач
2009-2015 рр. - навчалась в Львівській національній академії мистецтв на кафедрі реставрації творів мистецтва. Здобула диплом магістра, виконавши кваліфікаційну роботу реставрації частини апостольського ряду «Апостол Яків» із церкви Зачаття Іоана Хрестителя села Передвір’я Львівської обл. Тема наукової роботи: «Ікони цокольного поясу українських іконостасів XVII-XVIII ст. в аспекті реставраційних досліджень іконостасу з церкви Зачаття Іоана Хрестителя с.Передвір’я Яворівського району».
З 2015 р. - художник-реставратор в науково-дослідному секторі ЛНАМ.
2016 р. - стипендистка програми від міністра культури та національної спадщини Республіки Польща "GAUDE POLONIA 2016". Реалізувала свій проект «Сучасний досвід організації проведення консерваційно-реставраційних робіт в польській реставрації настінного малярства. Вивчення та засвоєння теоретичного та практичного досвіду» під керівництвом професора кафедри консервації настінного малярства ASP у Кракові др. Pawla Boliňskiego.
З 2017 р. – на викладацькій роботі на кафедрі реставрації творів мистецтва ЛНАМ. Викладає дисципліни «Матеріалознавство настінного живопису», «Технологія настінного живопису», «Технологічний практикум настінного живопису», «Історія мистецтва за фахом», «Композиція» та ін.
2018-2022 рр. – навчалась в аспірантурі ЛНАМ. Тема дисертаційного дослідження: «Синтез мистецтва та архітектури у львівських кам’яницях XVI-XVII ст.» Наукові зацікавлення стосуються синтезу мистецтва, реставрації поліхромії, архітектури Львова.
Досвід практичної діяльності:
2013 р. - участь у спільних польсько-українських попередніх практичних рятівних роботах із польськими викладачами і студентами у храмі Петра і Павла (колишній костел Єзуїтів) у Львові, під керівництвом др. Павла Болінського.
2013-2014 рр. – працювала над реставрацією розписів святилища Хрестовоздвиженського собору в м.Ужгород, під керівництвом стипендіата GP В. Карпіва.
2015-2016 рр. - учаасть у спільному польсько-українському проекті консервації склепіння вівтарної частини Гарнізонного храму Петра і Павла у Львові.
2017 р. – організація попередніх науково-реставраційних дослідних робіт над поліхромією інтер’єру святилища Архикафедрального Собору Святого Юра у Львові. Звіт про проведення стратиграфічних досліджень.
2017 р. – участь в організації та проведенні попередніх реставраційних досліджень над стратиграфічною будовою настінних розписів 80-х рр. ХХ ст. у вестибюлі «Чорної кам’яниці» у Львові. Розробка частини звіту і експертних висновків.
2018 р. – виконання практичної реставрації над твором олійного живопису на полотні авторства Й. Бокшая «Етюд» з приватної колекції.
2019 р. – виконання практичної реставрації над твором олійного живопису «Богородиця» з приватної колекції. Розмір 43х30 см.
2019 р. – участь у спільному польсько-українському проекті консервації поліхромованого склепіння в приміщенні Львівського історичного музею; художник-реставратор.
2020 р. – виконання практичної реставрації над твором олійного живопису на полотні невідомого автора «Плащаниця» з приватної колекції. Розмір 97х154 см.
2022 р. – реставраційні роботи над поновленням втрачених фрагментів олійного живопису в каплиці костелу св. Антонія Падуанського у м. Львові. Керівник роботи – М. Сувальська.
2019-2023 рр.—участь у спільному польсько-українському проекті за сприяння Національного інституту пам’яток культури за кордоном «Polonika» щодо попередніх консерваційних досліджень у костелі XVIII ст. Внебовзяття Божої Матері в с.м.т. Винники. Художник-реставратор, керівник практичної роботи студентів.
Наукова діяльність:
- Островська С. Ю. Роль та значення комплексних реставраційних досліджень у вивченні пам’ятки архітектури. Актуальні питання гуманітарних наук Дрогобицького державного педагогічного університету. Дрогобич, 2021 р. Вісник №4.
- Науково-теоретична конференція професорсько-викладацького складу, аспірантів і здобувачів ЛНАМ «Мистецький процес у новій культурно-цивілізаційній реальності: сталі цінності та подолання стереотипів». Львів, 23 травня 2017 р. Тема доповіді: «Проект реставрації настінних розписів центральної нави кінця XVIII – середини ХХ ст. Хрестовоздвиженського кафедрального собору»
- Науково-теоретична конференція професорсько-викладацького складу, аспірантів і здобувачів ЛНАМ «Концептуальні дискусії у мистецьких практиках: ідея, форма, інтерпретація». Львів, 24 квітня 2018 р. Тема доповіді «Результати попередніх реставраційних досліджень над стратиграфічною будовою настінних розписів 80-их рр. ХХ ст. у вестибюлі «Чорної кам’яниці у Львові»
- Науково-теоретична конференція професорсько-викладацького складу, аспірантів і здобувачів ЛНАМ «Мистецька освіта в Україні та світі: стандарти професіоналізму та нова комунікативна реальність». Львів, 20 листопада 2019 р. Тема доповіді «Про поліхромне оздоблення білокам’яного фасаду «Чорної кам’яниці» у Львові в XVII ст.: за результатами проведення нових реставраційних робіт у 2016-2019 рр.»
- Науково-теоретична конференція професорсько-викладацького складу, аспірантів і здобувачів ЛНАМ «Історичні та актуальні аспекти методології професійної мистецької освіти в Україні: до 75-річчя з часу заснування Львівської національної академії мистецтв». Львів, 13 травня 2021 р. Тема доповіді «Історіографія та джерела стосовно проблеми реставраційних досліджень «Чорної кам’яниці у Львові».
Адреса кафедри:
вул. Вірменська, 23, Корпус №5, 2 поверх
тел. 032 2354465, rtm@lnam.edu.ua