Yan Leusha

06.03-18.03.2018
Yan Leusha «Prostaje/SKLADANAJE»

Проект «Prostaje/SKLADANAJE» – перша персональна виставка Яна Левші (Yan Leŭsha), тоді студента четвертого курсу кафедри монументально-декоративної скульптури, який приїхав на навчання до ЛНАМ із Мінська (Республіка Білорусь). У ній молодий митець представив весь діапазон власних мистецьких практик та творчих пошуків і виразно продемонстрував симбіоз білоруської та львівської мистецької школи.

Окрім скульптурних об’єктів, до експозиції увійшли рисунки, графіка, світлини та відеодокументація перформансу, який реалізував автор. Ян багато експериментує зі змістовим навантаженням, формами, матеріалами, використовує у своїх роботах сучасні технології, такі як 3D моделювання та ін.

Проект «prostaje/SKLADANAJE» поставив низку запитань. Чи існує у творі мистецтва «просте»? Адже людське сприйняття неминуче визначає твір мистецтва як щось складне, змушує розрізняти в ньому матеріал, форму, сенси? Чи здатна «проста» завершена форма розкрити той «складний» зашифрований сенс, який у неї закладено? Чи зможе глядач віднайти «ключ» до відгадки, захованої за «простою» виражальною формою? І чи здатний «простий», на перший погляд, твір привернути увагу глядача й донести, вказати на ту «складну» ідею, якою він наповнений?

Експозиція виставки була умовно розділена червоною лінією на два зали − «простого» та «складного». Але цей поділ доволі відносний… У першому залі роботи могли видатися візуально-простими, але внутрішньо – це глибоко філософські, складні твори. У другому залі, навпаки, було представлено значно більше об’єктів, які відображають всю складність концептуальних пошуків молодого художника.

Ян Левша народився 1998 р. в м. Браслав (Республіка Білорусь). Отримав середньо-спеціальну освіту в Гімназії-коледжі мистецтв ім. І. Ахремчика (Мінськ) у майстерні І. Артімовича. 2016 р. вступив до ЛНАМ (спеціалізація «Монументально-декоративна скульптура»).

Є учасником багатьох виставок, конкурсів та мистецьких проектів у Білорусі, в Україні та ін. 

 

Фото автора. Експозиція з виставки у галереї ЛНАМ

 

 

Фото творчих робіт митця. 2020 рік.

 

Інстаграм акаунт митця: https://www.instagram.com/yanlevsha/
Facebook: https://www.facebook.com/yan.levsha

 

"Величезний талант сприйняття форми і динаміки. Навіть у лицях існують вираження емоцій, які заставлять залишитися і задуматися, постаратися прочитати, що скульптор хотів передати ... Але скільки б я не стояв, для мене все залишилося загадкою"

Галасі А., виконавчий директор Andrej Galassi Gallery


 

Проєкт "Онлайн архів виставок у галереї ЛНАМ" реалізовано за підтримки Українського культурного фонду