Від школи до храму

23.09 - 11.10.2015
«Від школи до храму»

Виставка «Від школи до храму» вперше представила у Львові твори учнів видатного українського художника Миколи Андрійовича Стороженка (1928–2015). Микола Стороженко – академік Національної академії мистецтв України, народний художник України, професор, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка. Він був засновником і багаторічним керівником Майстерні живопису та храмової культури в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури. Створив мистецьку школу світового масштабу, яка на довгі роки буде утверджувати українське образотворче мистецтво.

Дана виставка, разом із монументальним полотном М. Стороженка «Передчуття Голгофи», навесні 2015 р. була показана в Івано-Франківську з ініціативи Івано-Франківської обласної організації НСХУ. Отже, добір авторів та творів здійснений ще за життя Миколи Андрійовича. У його планах було показати цей мистецький проект у Львові. Митець дуже любив Львів, своїх друзів-львів’ян, що допомагали його мистецькому становленню. Згадував, як Борис Возницький дозволяв йому буквально цілими тижнями вивчати збірку іконопису безпосередньо у музейних фондах, що в ті часи розміщувалися у Вірменському кафедральному соборі. За кілька днів до його відходу у вічність, перед Великодніми святами, Микола Андрійович ділився думками про те, як би перевезти виставку з Франківська до Львова, як і коли поїхати на відкриття, а потім показати свої твори і в Дрогобичі. Та не судилося…Тому відкриття виставки «Від школи до храму» 23 вересня, напередодні дня його народження, є символічною і меморіальною подією. Ми, його колеги, учні і послідовники, по суті, виконуємо волю художника, який щиро прагнув зустрітися з мистецькою громадою Львова на відкритті цього художнього проекту.

Окрім виставки у галереї ЛНАМ, 2 жовтня 2015 р. в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) відбулося відкриття виставки одного твору – видатного монументального полотна Миколи Стороженка «Передчуття Голгофи».

Автор тексту: Остап Ковальчук, кандидат мистецтвознавства, проректор НАОМА з наукової роботи

 

Експозиція у галереї ЛНАМ

 

 

Офіційний сайт НАОМА: http://naoma.edu.ua/
Instagram: https://www.instagram.com/naoma.now/?hl=uk
Facebook: Facebook НАОМА

 

 

 

Проєкт "Онлайн архів виставок у галереї ЛНАМ" реалізовано за підтримки Українського культурного фонду