Анна Варшавська

25.09-10.10.2019

Персональна виставка Анни Варшавської «Mitosis» представила серію монументальних графічних творів, виконаних у доволі нетиповій техніці – кульковою ручкою. В центрі творчості молодої художниці – антропоморфний мотив у якісній та оригінальній графічній інтерпретації. Проект продемонстрував складне концептуальне підґрунтя, закликав глядача до діалогу та занурення у екзистенційну проблематику. До експозиції увійшли великоформатні графічні твори та відеоарт. В цілому, виставка демонструвала непересічний творчий потенціал та віртуозну майстерність молодої художниці. Мitosis (з англ. – мітоз) в біології – процес ділення клітин, ідентичних одна одній, це один із фундаментів існування життя. З давньогрецької, основа слова мітоз є μίτος – нитка. Як зазначає авторка: «Тематика мого проекту саме про нескінченну «нитку» життя ,про іпостасі людини, її перетворення, рефлексії на зовнішні та внутрішні події. Кожна робота створена під враженням від оточуючих проблем існування: повторюваність та швидкість календарних днів; системи та норми суспільства, затверділі в свідомості мас, не даючи змоги «іншим» пробивати собі шлях, або просто навіть мати на це право; інформаційне перевантаження і водночас її недоступність... і лише ілюзія змін в стані речей, прикрита цензурою та технологіями…» 

___
Анна Варшавська – народилась 1997 р. в м. Одеса. 2016 р. – закінчила Одеське художнє училище ім. М.Б. Грекова

З 2016 р. – студентка кафедри монументального живопису Львівської національної академії мистецтв.

Фото з виставки у галереї ЛНАМ

Інші творчі роботи мисткині.

 "Простота і чудова композиція і відчуття тіла - ось що мене привабило в творчих роботах Варшавської. Не треба йти в глибину! Глибиною є сама свідомість об'єкта. Що нам треба - так це відкрити свою свідомість і дозволити проникнути в глибину нашого мозку тонкі лінії її робіт, які разом створюють потужні вібрації істоти "людина"!"

Галасі А., виконавчий директор Andrej Galassi Gallery


"Для мене це виставка готового митця. Тут є дуже чіткий і оригінальний стиль, бачення і експресія. Крім того, складно відразу повірити, що такі картини створені за допомогою звичайної кулькової ручки. Це дуже круто контрастує з монументальністю зображеного.

Взагалі, споглядання цих картин викликало в мене в голові образи і сцени з однієї з улюблених книжок – «1984» Джорджа Оруела. Є у картинах Анни якийсь дух антиутопічності і безнадії.

Я в захваті!"

Процик О., журналіст, журнал "Егоїст" 

Проєкт "Онлайн архів виставок у галереї ЛНАМ" реалізовано за підтримки Українського культурного фонду