Сучасне декоративне мистецтво. Молода генерація

14.05.- 4.06. 2018
«Сучасне декоративне мистецтво. Молода генерація»

Виставка творів із художньої кераміки, скла, текстилю, дерева та металу продемонструвала новий зріз сучасного декоративного мистецтва крізь призму творчості молодих. Які напрямки сьогодні вони обирають? До чого прагнуть? Наскільки реалізовують себе за фахом? До яких тенденцій тяжіють? Та що взагалі таке «сучасне декоративне мистецтво» для людини сьогодення, як для теоретика, так і для художника-практика, для студента, випускника чи професора?

Виставка мала на меті показати широкому загалу що роблять сьогодні представники однієї із найбільш потужних шкіл декоративно-прикладного мистецтва в Україні. Міцне традиційне підґрунтя водночас дало їм можливість розвиватися у цілком сучасних, експериментальних напрямках, які далеко не завжди мають прикладний характер…

Проект також черговий раз підтвердив тезу про розмитість граней між образотворчим, декоративним мистецтвом та дизайном. Виставка провокувала до роздумів, рефлексій, дискусій і тим самим фіксувала певний етап розвитку львівської школи декоративного мистецтва.

До експозиції увійшли твори студентів старших курсів та випускників факультету останніх 10 років, яким властиві новаторські, концептуальні, експериментальні рішення та високі естетичні якості.

Окрім того, було зроблено акцент на особистих рефлексіях: проведено он-лайн опитування серед студентів, випускників, професорів із лише одним запитанням: «Що для Вас сучасне декоративне мистецтво?». Відповіді та роздуми на цю тему доповнили експозицію.

Також безперервно транслювалася презентація досягнень відомих випускників факультету, що успішно реалізували себе після випуску, працюють за фахом або ж вийшли за його межі. У галереї ЛНАМ це перший проект, який комплексно репрезентував здобутки усього факультету (зокрема кафедр художнього скла, кераміки, текстилю, дерева та металу) та демонстрував новий погляд на сучасне декоративне мистецтво.

Серед учасників виставки – студенти, аспіранти ЛНАМ, випускники, що вже заявили про себе, працюють в оригінальних жанрах, знайшли свою «нішу» на ринку, заснували бренди та є відомими в мистецькому середовищі.

Проект «Сучасне декоративне мистецтво: молода генерація» став показовим з огляду на концепцію діяльності галереї ЛНАМ як простору для підтримки творчих ініціатив молоді, отримав широкий розголос у ЗМІ та мав важливе значення для популяризації як самого факультету так і Академії в цілому.

Фото автора. Експозиція у галереї ЛНАМ

 

Відео-ролик про виставку

 

 
Zaxid.Net

 

 

Instagram факультету: https://www.instagram.com/dpm_lnam/

 

 

"Ця виставка - своєрідний зріз досягнень сучасної школи декоративно-прикладного мистецтва. Відчутно, що міцною базою для новітніх досягнень послужило народне декоративно-ужиткове мистецтво. Особливо цікаво спостерігати перехідні форми, що є по своїй суті взірцем синтезу мистецтв. Молоді митці ставлять філософські питання, що лежать далеко поза полем ДПМ. Також слід відмітити високий рівень естетизму творів, їх концептуальність, новаторський характер.

Дуже вдалою ідеєю було висвітлити суб'єктивне через проведення опитування "Що для вас сучасне декоративне мистецтво?", результати якого стали частиною проекту"

Приймак Х., кандидат мистецтвознавства, випускниця кафедри художнього текстилю ЛНАМ


"Виставка "Сучасне декоративне мистецтво. Молода генерація" є дуже знаковою для Академії мистецтв і загалом для Львова, адже ми представники однієї із найбільш потужних шкіл декоративно-прикладного мистецтва в Україні. Для мене є важливим і цікавим побачити творчість молодих митців, відчути їхні настрої, переживання і думки. При знайомстві з роботами учасників, я, в першу чергу, звертала увагу на рефлексії їх внутрішніх трансформацій, а також на свіже звучання вже звичних технік.

Оскільки я художник скла, в першу чергу звернула увагу на роботи кафедри скла, особливо сподобалась робота Остапа Іванишина, але також я була приємно вражена роботами з кафедри дерева та металу. Також хочу відзначити, що експозиція зроблена прекрасно, дуже наповнена виставка, яка точно не залишила байдужим глядача.

Я щиро вболіваю за розвиток львівського декоративного мистецтва і хотілось, щоб такі виставки проходили щорічно і відкривали нам нові талановиті імена молодих митців.оративне мистецтво?", результати якого стали частиною проекту"

Турецька О., художниця Olga Glass


"Доволі часто поняття ремесла, ужитку чи ручної роботи несуть старомодну етнічну конотацію, а декор — це доповнююче, а не самодостатнє. У цей час, у Львові присутнє широке поле новаторських пропозицій декоративно-ужиткового мистецтва. Якісний декор і вироби “для дому” від локальних брендів, бюро та студій є легко доступні у соцмережах та онлайн платформах хенд-мейду, але зовсім скупо представлені на офлайн ринку Львова — майданчиків для популяризації таких творів відчутно бракує. По суті, автор змушений працювати на власний інстаграм.

Одним із небагатьох комерційних майданчиків, що зосередився суто на творах ручної роботи, є “Щось цікаве” — випадок, коли крамниця “вивела назовні” львівських майстрів-прикладників і стала осередком-кластером львівського хенд-мейду. Асортимент крамниці, в основному, складається із творів студентів чи випускників ЛНАМ і, як найпопулярніша крамниця такого спрямування в країні, впевнено спростовує асоціацію ручного з сувенірним. Як сказали колись мені в Одесі — львівські вироби дуже впізнавані, “чудные, но со вкусом”. Вважаю, що в першу чергу це заслуга ЛНАМ!

До некомерційних майданчиків такої промоції мали б відноситись заклади профільної освіти. Тут хочу згадати про Вроцлавську АМ, чий відділ дизайну (графічний, промисловий та архітектурний) тісно співпрацює із міськими структурами. Відтак, студенти мають можливість бачити свій твір з іменною таблицею на вулицях Вроцлава — чи це лавка у парку, чи мурал, чи зупинка громадського транспорту. Звісно, не до порівняння МАФ із скляною скульптурою — мова радше про підтримку з боку ВНЗ, можливість студентові проявитися, “вийти в люди”. А що може бути кращим для мотивації, ніж бачити власний твір, що живе і співдіє з людьми? По-моєму, закономірно і взаємовигідно, коли мистецький ВНЗ творить лице міста :)

Виставка «Сучасне декоративне мистецтво. Молода генерація» - приклад доброї заяви нової мистецької прикладної школи. Експоновані твори доводять, що ужиткове може бути актуальним, футуристичним і... дотепним. Художниця Жанна Петренко, працюючи із матеріалом, що прийнято вважати старомодним — текстилем, нитками та вовною — впевнено і яскраво грає з формами й може займати власну окрему нішу в українському мистецькому середовищі. Кропіткий мінімал у дереві Назара Симотюка, гумор і наїв у кераміці Ксенії Жижій, чи ноланівський сюр у склі Вікторії Стефанівської — роботи чудово резонують зі смаками сучасності, бо створені молоддю.

Keep going, галерея ЛНАМ, бо саме завдяки таким проєктам потенціал стає видимим"

Короткевич Я., менеджер з комунікацій та публічних подій Інституту стратегії культури

 

 

 

Проєкт "Онлайн архів виставок у галереї ЛНАМ" реалізовано за підтримки Українського культурного фонду