Spin off

19.12.16-20.01.2017
«Spin-off» 

Проект «Спін-офф/Spin-off» представив творчі роботи випускників ЛНАМ, які навчались на одному курсі кафедри монументального живопису в період з 2008 до 2014 р. До експозиції увійшли живописні та графічні твори, інсталяції, медіа-арт тощо. Усі роботи створені вже після завершення Академії.

Проект мав на меті продемонструвати як трансформувалася творчість молодих художників, випускників ЛНАМ: що залишилось від здобутої мистецької освіти і чого кардинально нового вони набули.
Спін-офф (англ. «spin-off» − розкручуватися) − художній твір, що являє собою відгалуження від основного сюжету іншого твору. При цьому основними дійовими особами можуть стати інші персонажі.
Людина + мистецька освіта = творчість. Таку формулу відшукували більшість людей, які вступали в ЛНАМ на кафедру монументального живопису у 2008 р. Тепер кожен із них обрав свій шлях: хтось займається виключно живописом або графікою, інші паралельно освоїли сучасні концептуальні практики медіа-арту чи перформансу, хтось став викладачем, науковцем, дехто присвятив себе сім’ї, а дехто і зовсім відмовився від мистецтва, як діяльності особи в статусі художника. Відповідно далеко не усі випускники групи підтримали ініціативу реалізації цього проекту та подали свої роботи. Усвідомлення цих процесів еквівалентне усвідомленню понять мистецтва та мистецької освіти. Чи готове суспільство сприймати сучасне мистецтво, та чи відважиться людина піти дорогою такої творчості? На зазначені питання і намагався відповісти проект «Спін-офф».

Учасники проекту: Микола Грицеляк, Роман Гайдейчук, Андрій Гелитович, Арсен Береза, Гейза Дьерке, Марія Дацюк, Оксана Рогоцька, Настя Парута.
Автор концепції та куратор проекту – Андрій Гелитович.
 

Фото експозиції у галереї ЛНАМ


Відео-ролик про виставку

Zaxid.Net

"Львівська школа монументального живопису завжди переконлива у своїй сталості і послідовності щодо вишколу молодих митців. Ті потужні основи, які закладаються у виховання ще сприйнятливої до всього нового особистості, як видно дають можливість в подальшому шукати та експерементувати. Вразило як поєднуються у творчості традиційний живопис, відеоарт та перформанс.

Мені як координатору культурно-мистецьких проектів завжди цінно відвідувати виставки молодого мистецтва, яке в подальшому ми зможемо виставляти у просторі “Музею ідей”!"

Безпалків Х., координаторка культурно-мистецьких проектів ГО "Музей ідей" 

 

 

Проєкт "Онлайн архів виставок у галереї ЛНАМ" реалізовано за підтримки Українського культурного фонду