Монументально-декоративна скульптура

28.05-14.06.2019
Монументально-декоративна скульптура 

Виставка передбачала експозицію студентських робіт з основних фахових дисциплін кафедри монументально-декоративної скульптури, а саме: «Скульптура», «Композиція» та «Робота в матеріалі».
Метою виставки є поглиблення фахового розвитку просторово-пластичних смаків та уподобань академічної молоді. Значна кількість робіт, створених в межах ЗВО, залишаються без належної уваги та обговорення їх художніх якостей. Тому дана презентація спонукала до ширшого діалогу між студентами різних художніх напрямків і повинна покращити рівень художньої освіти в цілому.

Захід дає можливість студенту відчути себе зрілим художником, знайти свою ідентичну манеру висловлення у мистецькому середовищі та розвиває здорову критику шляхом обговорення тих чи інших задач у творах образотворчого мистецтва.

 

Фото творчих робіт учасників виставки
 

Відео-ролик про виставку

 

Автор відео: Василь Одрехівський

 

 

 

"Безперечним позитивом можна вважати той факт, що останнім часом мистецькі ВНЗ України успішно долають прірву між академічною освітою та актуальним мистецьким процесом, стають більш відкритими новітнім тенденціям у царині скульптурного мистецтва та залучають студентську молодь до виставкової діяльності.

Проведена 2019 р. у галереї ЛНАМ виставка «Монументально-декоративна скульптура» уточнює це твердження. Вона стала водночас результатом та інструментом фахового розвитку академічної молоді, майданчиком для її творчої самоідентифікації. Такі акції – це не просто певний зріз рівня художньої освіти та теперішніх мистецьких зацікавлень, але й надважлива для студентів можливість подивитися на себе очами інших, стикнутися з кардинально різними світоглядами та розумінням пластики.

Аналітичний синопсис дає змогу зафіксувати увагу молоді, як до традиційного образотворення та усталеної жанрової структури, так і до концептуальних проєктів; варіативність матеріалів, сміливі поліхромні та просторові експерименти, активну деформацію та фрагментацію форми, власне – все те, що є сьогодні прикметною рисою світової, зокрема української скульптури.

Та найголовніше – вказана виставка стимулює процес пластичного мислення майбутніх митців, спонукає їх до продукування власних ідей та вироблення самобутньої художньої манери"

Стрельцова М., старший науковий співробітник Мистецького центру "Шоколадний будинок", Київська НКГ

 

Проєкт "Онлайн архів виставок у галереї ЛНАМ" реалізовано за підтримки Українського культурного фонду