Руслан Лучко

31.01.2019-15.02.2019
Руслан Лучко «Створення вільної людини»

Першою виставкою у 2019 році став сміливий міждисциплінарний проект молодого художника Руслана Лучка «Створення вільної людини».

До експозиції увійшли інсталяція, відео-арт, художнє скло та живопис. Руслан Лучко звернувся то таких тем як проблема залежності людини, усвідомлення впливу оточення на власні вчинки, питання вибору. Все що ми бачимо, чуємо та відчуваємо вносить вагому лепту в майбутній вибір, виходячи з цього будь-які вчинки можна назвати детермінізованими, позбавленими правом вільного вибору.
Як зазначає автор: «Створення вільної людини» − це певне дослідження, спроба позбавити суб’єкта очей, вух, відсторонити від будь-якого зовнішнього впливу, трансформувати в самодостатню органічну субстанцію яка буде один на один зі своїм власним «я». Але на скільки вона стане вільною тоді?».

Руслан Лучко навчався у Стрийському художньому професійному училищі на кафедрі, живопису, після чого закінчив Львівську національну академію мистецтв, кафедру художнього скла. Також навчався за програмою обміну в Академії мистецтв і архітектури ім. Є. Геппарта, м. Вроцлав, Польща, на кафедрі скла.

Детальніше про митця: arslanart

Нагороди:
- 2017 рік: лауреат премії Ротарі клубу, фіналіст премії А. Криволапа, диплом за зайняте I місце в секції «Мистецькі дискусії. Виставка» в рамках IV Всеукраїнської науково-практичної конференції «Студенських наукових дискусій поза форматом»;
- 2018 рік: здобуто II місце першої премії професора А.Бокотея для молодих художників склярів, нагороджений дипломом за зайняте I місце в номінації «Оригінальність і сучасність образотворчих технічних прийомів» у проєкті «Моя Україна: біль і надія»;
- 2019 рік: лауреат (I місце) премії професора А. Бокотея для молодих художників склярів.

CV митця (українською)
Artist's CV (english)

 

Фото автора. Експозиція з виставки у галереї ЛНАМ

 

 

 

Інстаграм акаунт митця: arslan.luchko

Saatchi: arslanart

Facebook: Ruslan Luchko


 

 


"Захоплюючий проект молодого художника, в якому він спробував підняти питання вирішення серйозних філософських проблем. Як стати вільним... Як це бути вільним... Що робить людину вільною...
Цікаво, що митець використовує різні творчі методи для вираження теми. Руслан Лучко, своїми роботами, показав свій високий професійний рівень"

Жеребецька О., старший викладач Української академії друкарства

 

Проєкт "Онлайн архів виставок у галереї ЛНАМ" реалізовано за підтримки Українського культурного фонду