Роксолана Табака

10-28.02.2021
Роксолана Табака «образи»

З 10 до 28 лютого у галереї ЛНАМ презентовано новий арт-проєкт молодої художниці Роксолани Табак «образи», що охоплював останні три роки творчої діяльності в жанрі архівної «ню» фотографії.

На світлинах — як професійні фотомоделі, так і ті, які вперше позують оголеними для камери. Еротично-романтичні чи комічно-інфантильні, чи, навіть, монументальні відтінки в сюжетах її фотографій, зроблених на чорно-білу плівку, створюють таємничий, захоплюючий, а іноді і жартівливий наратив, який подається без контексту та підписів. Варто також зауважити, що так як і назву проєкту, кожен глядач по-різному прочитуватиме експоновані фотографії.
Окрім естетичної складової, художниця піклується про неповторність кожного відбитка, а також, що найважливіше, продовжує тему, яку розвиває у своїй творчості — субтильність людської пам’яті. На її думку, ілюзорність людських спогадів, які мають здатність всіляко видозмінюватися переплітаючись між собою чи між реальністю та нашими снами/фантазіями, впливає на споглядання представлених робіт.

Володіючи різноманітними прикладними, образотворчими та фотографічними техніками, для реалізації творчих задумів Рокса Табака обирає літ-друк, результат якого в процесі важко передбачити, а оформлену роботу легко сплутати з графічним малюнком. Таким чином фотографиня реконтекстуалізує архівні документи, створює нові розповіді з допомогою класичних, можна сказати старовинних, способів фотодруку, які ставлять під сумнів припущення про достовірність фотографії.

Кураторка виставки — Оксана Шпакович
 

Експозиція виставки у галереї ЛНАМ

 

 

 

Роксолана Табака

Facebook: https://www.facebook.com/roksolana.tabaka
Instagram: https://www.instagram.com/roksa_sag/

Адреса галереї ЛНАМ:
вул. Кубійовича, 35б, Корпус 4, вхід з двору
тел. 032 2533512, info@lnam.edu.ua