Ретроспективна виставка кафедри текстилю

21.09-05.10.2016
Ретроспективна виставка кафедри текстилю

21 вересня 2016 р у галереї ЛНАМ відкрилась виставка, приурочена до 70-тирічного ювілею кафедри художнього текстилю ЛНАМ, яка представила ретроспективу діяльності кафедри за останні роки.

«Нинішній ювілей кафедри художнього текстилю відбувається в період складних змін в мистецькій освіті. Разом з тим, це привід зупинитися і згадати все найкраще, що було протягом тривалого, рівно ж дуже короткого для історії часу.

За плечима не лише зміна політичних формацій суспільства, яке визначало стратегію розвитку нашого мистецького закладу та кафедри зокрема. За плечима зміна світогляду цілого покоління молодих вихованців нашого освітнього осередку. Натомість за 70 років кафедра художнього текстилю виховала цілу плеяду визначних митців не тільки в царині художнього текстилю, але й відомих живописців, графіків, художників театру, мистецтвознавців.

Для усіх поціновувачів мистецтва художнього текстилю пропонується ретроспективна виставка з історії розвитку «львівської школи текстилю», яка представляє не лише окремі збережені артефакти - дипломні роботи випускників різних років, але й інтерактивну складову виставки - візуальний матеріал різних етапів діяльності кафедри, відомих персоналій, знакових подій з історії нашого освітнього осередку. Ці матеріали увійшли до дисертаційного дослідження аспірантки кафедри Катерини Цуркан, яка досліджує історичний та навчально-методичний досвід становлення однієї з провідних мистецьких шкіл України - КАФЕДРИ ХУДОЖНЬОГО ТЕКСТИЛЮ ЛНАМ», ― зазначає кураторка виставки, завідувачка кафедри художнього текстилю, професор Печенюк Т. Г.

Фото кафедри. Експозиція з виставки у галереї ЛНАМ

 

 

 

 

 

Проєкт "Онлайн архів виставок у галереї ЛНАМ" реалізовано за підтримки Українського культурного фонду