Премія А.Бокотея: 2018-2021

22.09-03.10.2021
ПРЕМІЯ АНДРІЯ БОКОТЕЯ: 2018-2021

22 вересня у галереї ЛНАМ відкрито виставкий проєкт, присвячений історії Премії професора Андрія Бокотея для молодих художників-склярів 2018-2021 рр. Конкурс, що не має аналогів в Україні цьогоріч вперше відбувся за підтримки Українського культурного фонду.

Експозиція складалася із двох тематичних блоків та в новому форматі розповіла глядачеві про здобутки молодих склярів, учасників та переможців від 2018 р. до 2021 р. Якісний візуально-інформаційний контент про всіх конкурсантів та засновників доповнили творчі роботи лауреатів попередніх років у першій частині експозиції.

Другий блок повністю присвячено переможцям 2021 рр. та їх творчим експериментам в рамках проєкту.
Концептуально побудована експозиція комплексно представила напрацювання конкурсу від початку заснування та його роль у розкритті творчого потенціалу представників молодої генерації української школи художнього скла.

Конкурс на премію проф. А. Бокотея – платформа для творчих дебютів, яка створює конкурентне середовище, дає можливість практичної реалізації, сприяє промоцїї якісного культурного продукту молодої генерації художників скла в Україні та світі.

Діяльність Премії розпочато 2018 р. як щорічний проєкт в рамках 80-річного ювілею всесвітньо відомого скляра, професора Андрія Бокотея. Роботи всіх лауреатів увійшли в колекцію Чженцзянського музею скла у Нінбо (Китай). Цьогоріч троє переможців отримають у нагороду можливість створення творчих робіт в майстернях кафедри художнього скла, а створений відеорепортаж буде використано для промоції дебютантів.

Як зазначає керівник проєкту, завідувач кафедри художнього скла ЛНАМ, кандидат мистецтвознавства, доцент, член-кореспондент НАМУ Михайло Бокотей: «Підтримка молодого покоління та забезпечення належних умов для творчого розвитку – одне з пріоритетних завдань, яке стало провідною ціллю заснування премії на роки. Даний проєкт водночас сприятиме стимулюванню ініціатив учасників освітнього процесу на єдиній в Україні кафедрі художнього скла ЛНАМ, формуванню унікальної колекції, підтримці міжнародних зв’язків та представлення здобутків львівської школи художнього скла у світі».

Партнери проєкту: Музей скла у Львові, Національна академія мистецтв України, Львівська національна академія мистецтв, галерея ЛНАМ, Музей мистецтва Центрально-Східної Європи «Greenwawe» (м. Усі, КНР).

Фото з відкриття виставки у галереї ЛНАМ

Експозиція виставки у галереї ЛНАМ

 

 

Мистецтво скла: у Львові обрали переможців премії професора Андрія Бокотея. Новини Львова

 

 

ЗМІ про Премію Андрія Бокотея