Ольга Кузюра

20.12.2017-09.02.2018
Ольга Кузюра «Тінь/Тіло»

Концептуальний арт-проекту художниці Ольги Кузюри «Тінь/Тіло» став результатом пошуку взаємозалежностей тіла та його духовного вмісту.
У комплексі проект відображав суб’єктивний погляд, що через роботи знаходить шлях взаємодії з об’єктивною реальністю, стає її частиною. Водночас – це відверта розповідь про парадоксальну чесність людського тіла. Все найбільш старанно приховане залишає на ньому найвиразніший відбиток. Художниця прагнула відобразити нематеріальний нетривкий емоційний світ засобами живопису, чергуваннями фактур і матеріалів.
Це мистецьке дослідження думки, що існує в матеріальному світі за його посередництвом. Матеріальне тіло художниця сприймає як слід присутності духу. Воно є лише тінню, відбитком, посудом… Тіло як тінь може виявити невидиме для ока, як коливання повітря.
Як зазначає авторка «…Світ складається з духу і матерії – ідеального та матеріального. Матерія існує назалежно від людських відчуттів і від відображення в людській свідомості. Але це суб’єктивне відображення формує кожен образ, що ми спостерігаємо. Матеріальне тіло є слідом присутності духу; воно – тінь, нікчемний відбиток, посуд для думки і серця. Та саме тілесність дозволяє людині відбутись. Через тіло ми щодня реалізуємо свої можливості мати відносини з іншими. Воно і портал у матеріальний світ. Тінь може виявити невидиме для ока, як коливання повітря. Тіло як тінь здатне виявити те, що приховане думкою …набрати її форму».

Фото Павла Вавілова. Експозиція з виставки Ольги Кузюри у галереї ЛНАМ

Фото творчих робіт мисткині. 2020 рік.


Відео-сюжет про виставку (Zaxid.Net)


Zaxid.Net

 

 

Instagram: Olha Kuzyura
Facebook: Olha Kuzyura

"Проекти Ольги це щоразу нове дослідження. Теми не нові, до них неодноразово зверталися художники, науковці, філософи, але в візуальному переосмисленні художниці знову оживають і відгукуються кожному про своє. Тіло як підтвердження присутності духу, підтвердження нашого перебування тут .... на полотнах....в суб'єктивному баченні кожного. Для мене це проект не про зовнішнє, про те, чого не видно. Про момент, момент складний, змінюючий, можливо навіть болючий, але той що формує якраз цю нашу "тілесність". Експерименти художниці мисленєві, візуальні і технологічні залишають їй простір для продовження, а я як глядач з цікавістю буду чекати і спостерігати за цими експериментами надалі"

Гай К., менеджерка культурних проектів, кураторка, ST•H Gallery


"Зовсім молода художниця Ольга Кузюра взялася за глибоко філософську тему в мистецтві. Тіло людини зображають та й сприймають дуже по-різному. Тіло - окрема від духовного дійсність, часто брудна і гріховна в порівнянні з душею. Або ж тіло, як відображення духу, просто його форма невіддільна від нього. Оля Кузюра створила образ тіла, як за Платоном. Витягнувши його зі світу тіней у світ тіней. Як на мене одухотворила його  та водночас залишила відчуття тлінності"

Домарадзька О., галеристка, галерея "Зелена канапа"


"Виставковий проект “Тіло/Тінь” вразив тим, як молода художниця роздумує у своїх роботах над питаннями тілесності та водночас занурює нас у сумніви щодо матеріальності людського тіла. Оперуючи методом чергування різнорідних фактур, вона створює враження вібрації площини зображення, тіло стає умовним та перетворюєтся на свій відбиток-тінь. Монументальність бачення мисткині теж є приводом говорити про те, що від неї можна чекати непересічних проєктів у майбутньому"

Білан І., завідувач відділення образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва  Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В.Ю. Шкрібляка

 

Проєкт "Онлайн архів виставок у галереї ЛНАМ" реалізовано за підтримки Українського культурного фонду

Адреса галереї ЛНАМ:
вул. Кубійовича, 35б, Корпус 4, вхід з двору
тел. 032 2533512, info@lnam.edu.ua