Микола Курилюк

14.02-03.03.2018
Микола Курилюк «Зміст»

Перша персональна виставка Миколи Курилюка, студента-магістра кафедри реставрації творів мистецтва, – це серії абстрактного живопису, створені молодим художником поза межами начального процесу.
Проект «Зміст» апелював до теми постійного пошуку смислів; індивідуального бачення найважливіших емоцій та актуальних тем. Автор на інтуїтивно-емоційному рівні прагнув донести до глядача свої внутрішні інспірації і водночас залишає простір для кожного, дав можливість індивідуально розуміти та трактувати побачене, віднайти власні «змісти».

В цих роботах кожен міг знайти для себе щось важливе, складне, суперечливе, але в будь-якому випадку – цікаве. У живописі відчитується складна екзистенційна дефініція та гармонійна подача фактури.
Естетично виважена та цілісна експозиція продемонструвала високий професійний рівень художника, якого він досягнув під час навчання у Львівській національній академії мистецтв. Автор володіє неймовірним творчим потенціалом та має активну життєву позицію. Лаконічність викладу, експерименти з фактурами, легка експресія кольорів, гармонійна взаємодія із простором та глядачем – визначальні аспекти виставки.

___
Микола Курилюк народився 1994 р. у с. Джурів, що на Прикарпатті.

В 2019 р. закінчив Львівську національну академію мистецтв, кафедра реставрації творів мистецтва. Микола – учасник численних виставок та пленерів, найновіші з них:
«Зміст» - персональна виставка в галереї ЛНАМ; 
«Holy land» – групова виставка в м. Хайфа, Ізраїль; 
«Стіна» – персональний проект в ТЦ «Forum Lviv»; 
«Art куб», м. Львів; 
«Lviv art days», м. Львів.

Твори митця зберігаються у приватних колекціях США, Китаю, Великої Британії, Іспанії, ОАЕ, Італії, Ірландії, Австралії, Польщі.

Фото автора. Експозиція з виставки у галереї ЛНАМ

Фото творчих робіт митця. 2020 рік.

 

"З Миколою Курилюком я познайомилась у спільному проекті "Holy Land". Тому,було дуже цікаво побачити його першу персональну виставку. Серія абстрактного живопису "Зміст" захоплює своїми фактурами і кольоровими вирішеннями. Глядачі мають можливість знайти в кожному полотні цікаву для себе історію, зміст якої буде зрозумілий і близький тільки йому. Микола знайшов свою авторську техніку для виконання своїх творів і володіє нею досконало.  Можна привітати митця ,а також організаторів, з прекрасною виставкою"

Жеребецька О., старший викладач Української академії друкарства


"Особисто я люблю абстрактне мистецтво, але при спогляданні такого мистецтва іноді виникає думка, що деякі роботи написані просто заради того, щоб бути написаними. Однак це не зовсім випадок Миколи. Виставка «Зміст» має зміст. А молодий художник – свою манеру і бачення. Попри те, що не всі роботи створені в одному стилі, певний почерк і стилістика чітко простежуються. Мабуть, великою мірою це завдяки колористиці.

Приємно, що витвори молодих українських митців не відстають від світових тенденцій і виглядають на рівні з іншими митцями з інших країн світу. Про це, на мою думку, добре свідчить визнання художника закордоном"

Процик О., журналіст журналу "Егоїст"

 

 

Проєкт "Онлайн архів виставок у галереї ЛНАМ" реалізовано за підтримки Українського культурного фонду