Львівська школа художнього скла

7.10-3.11.2016
«Львівська школа художнього скла» в рамках 10 Міжнародного симпозіуму гутного скла у Львові

7 жовтня 2016 в рамках 10 Міжнародного симпозіуму гутного скла у Львові у галереї ЛНАМ відкрилась виставка навчально-творчих робіт молодого покоління художників-склярів, студентів та випускників ЛНАМ, що найкраще репрезентують сучасний етап розвитку львівської Школи художнього скла.

На виставці були експоновані семестрові та курсові роботи, дипломи бакалаврів та магістрів, виконані впродовж останніх років у техніках гутної роботи, вітража, литва, спікання, холодної обробки, розпису та ін. Можна сміливо стверджувати, що саме завдяки роботі симпозіумів і участі в них студентів Львівської академії докорінно змінився підхід молоді до поставлених мистецьких завдань, формування авторської думки. Зазнали переосмислення естетичні вартості та, насамперед, почало превалювати ідейне,образотворче начало, що виразно можна було простежити в експозиції.

З 2 до 10 жовтня у ЛНАМ тривав 10-й ювілейний Міжнародний симпозіум гутного скла у Львові. Участь у заході взяли близько 50 художників, кураторів, музейних працівників та представників вищих навчальних закладів із 16 країн, а також студенти, випускники та викладачі єдиної в Україні кафедри художнього скла ЛНАМ. Упродовж тижня художники працювали на гутній печі кафедри художнього скла Львівської національної академії мистецтв, а виконані роботи експонувалися на підсумковій виставці в Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького.

Оглядаючи роботи студентів кафедри художнього скла ЛНАМ, представлені на виставці «Львівська школа художнього скла», іноземні гості дали високу оцінку цим творам і підкреслили достойний рівень освіти в Академії. Куратори виставки поставили перед собою завдання максимально широко представити різноманітні техніки й прийоми відповідно до програм кафедри.

Фото Андрій Чижов. Експозиція у галереї ЛНАМ 

 

 

 

 
 

Проєкт "Онлайн архів виставок у галереї ЛНАМ"  реалізовано за підтримки Українського культурного фонду