Lviv Fashion Week

21.03.2019
LFW. Покази у ЛНАМ

Kateryna Karol. Показ нової колекції AW`19
Де межа між дизайном і мистецтвом? Настає час, коли творчій особистості необхідно визначитись: форма чи зміст, процес чи результат, функція чи декоративність, нішевість чи масовість?

Сфера фешн-дизайну дає можливість вільно поєднувати мистецтво та практичність, переміщуючи акцент глядача з загального образу на деталі і навпаки. Якісна мода – це насамперед ART, який може окрім естетики передавати і певні змістові коди. Саме тому показ нової колекції AW`19 у Академії мистецтв є невипадковим. У її стінах творчість отримує те найцінніше, що дозволяє їй рости та розвиватись – середовище.

Контраст освітлених виставкових просторів та темних коридорів, мистецького акту, що наповнює будівлю, та її захаращених проходів, ініціативні пошуки внутрішнього натхнення та часом байдужість до оточуючих стін. У своєму показі Kateryna Karol поєднала ці (лише на перший погляд) антагоністичні реальності.
Галерейний простір став майданчиком для експерименту і виходом за його межі, а лабіринти навчальних корпусів дозволили кожному знайти свій закуток натхнення. Дозвольте собі взаємодіяти з мистецтвом!

У формотворенні колекції KAROL’ by Kateryna Karol використано асиметричний деконструктивний крій, елементи одягу розбиті на окремі деталі, які при трансформації та об’єднанні створюють цільний образ. Колористика –активний фіолет, насичений зелений, соковита фуксія, вершковий чорничний.

Галиною Синявською (Synyava bags) у колекції AW`19 використано два основних кольори: фіолетовий і зелений та комбінації їх відтінків. Матеріали характерні для бренду Synyava: натуральний войлок, шкіра, дерево. Враховуючи останні тенденції моди Synyava пропонує мінімалістичні і зручні моделі сумок, різних розмірів і неординарних форм, а також яскраві активні поєднання кольорів та матеріалів. Кожна сумка - це експеримент. Колекція сумок розрахована на активних людей.

У показі використано взуття KASANDRA.

AW`19 Kateryna Karol Bags Synyava bags & accessories Hair School Stiven Chen / Салон Краси & Школа перукарського... MUA EgoStyle Shoes Kasandra photo Oleg Liadyk, Igo Fedoriv, Aleksandr Shamov

 

Фото Олег Лядик, Віктор Москалюк

Olesya Marchuk&Polivoda. Презентація колекції AW19-20
Дві львівські дизайнерки, одна створює одяг, а інша — працює з аксесуарами, надихнулись містичністю та чіткістю гір та створили разом колекцію, яка так і дихає Карпатами.

Колекція AW19 20 — це 10 луків. Сукні, спідниці, светри, блузки комбінезони. А також один чоловічий лук. Усе сіро-синій гамі із блакитною підкладкою та оранжевими акцентами.

На кожній речі із представленої майстринями колекції вишині гори — мінімалістичні, лише декілька штрихів, які відтворюють усю простоту та довершеність природи. Одяг пошитий із вовни, котону, шифону у А силуетах. Рукавички та берети із трикотажу, екозамінні, із зручним плетінням, вишивкою та розписами.

Початкова деталь у кожному образі — це центральна лінія, яка переходить у симетричні та асиметричні форми.

Самі дизайнерки пояснюють, що ця базова лінія — це цятка, початок, яка символізує рух життя, такий же неочікуваний та інколи хаотичний, як візерунки на одязі. Ця колекція — це ілюзія на фільм “Гуцулка Ксеня” 2019. Варто лише заглибитись у глибину обраних кольорів та точкових елементів, як ви перенесетесь у сучасну давнину українських гір, які споконвіків приховують таємницю своєї неймовірної краси та могутності.

Фото з презентації

Відео-ролик про презентацію


Ukrainian Fashion

 

Офіційний сайт LFW: lvivfashionweek
Instagram:  lvivfw
Facebook LFW:  lvivfashionweek

Olesya Marchuk

Instagram: olesya_marchuk_fashiondesigner
Facebook: OlesyaMarchuk.designer

Kateryna Karol
Instagram:  kateryna_karol_official
Facebook: katerynakarolofficial

 

"Сьогодень як ніколи важливими є колаборації різного роду. Особливо приємно було побачити взаємодію та повернення колишніх студентів у стіни академії мистецтв. Цей проект став сюрпризом. Повернутися у стіни рідного навчального закладу в такий спосіб - це повністю новий досвід. І цей досвід був вкрай неочікуваним та значущим"

Холодило Н., дизайнер, ательє "NovaNa studio"


"Три локації, які провели усіх присутніх і причетних від простору під синім вечірнім небом до білих кубів галерейних кімнат, а далі - заплутаними (для неофітів) коридорами до аудиторії з синтетичним фіолетово-зеленим світлом, яке явно полюбило античні скульптури і рисунки з них на стінах... Йшли моделі і ми йшли. Від природи до мистецтва, від мистецтва до себе, як це не банально звучить.
І так, не тільки галереї, але й навчальні простори гармонійно вплелися у мереживо фешн-дійства, зайвий раз доводячи, що в сучасному арт-світі немає непоєднуваних речей"

Колтун О., доцент ЛНУ імені Івана Франка


"Покази брендів Kateryna Karol&Synyava та Olesya Marchuk&Polivoda, що відбулися в рамках офіційного розкладу Львівського тижня моди у березні 2019 р. у Львівській національній академії мистецтв, команда Lviv Fashion Week розглядає як приклад дуже позитивної колаборації, яка урізноманітнила нашу програму і дала можливість поєднати моду та мистецтво. Приміщення галереї ЛНАМ, орієнтовані на експозицію мистецьких творів, і приміщення аудиторії рисунку стали експериментальним майданчиком для режисера; простір галереї дозволив провести показ одночасно в інтер’єрі та на відкритому повітрі, що створило додаткові можливості для урізноманітнення постановки.

Галерейний простір став своєрідним джерелом інспірації і для дизайнера, адже Kateryna Karol створювала колекцію з усвідомленням середовища, в якому вона буде продемонстрована, розмірковуючи над межами дизайну та мистецтва. Покази стали корисними також і для ЛНАМ, оскільки привели в її стіни зовсім нову, не знайому раніше з академією мистецтв аудиторію. І варто відзначити максимальну підтримку в організації події, яку ми отримали від представників галереї"

Янковська Д., координатор відділу по роботі з дизайнерами, координатор відділу комунікацій Lviv Fashion Week


"Покази, які проходили у Львівській національній академії мистецтв, дійсно запам’яталися. Вони стали новим поштовхом для експериментів дизайнерів, загалом цікавою подією, поєднали моду і мистецький простір. Особливо сподобався показ Kateryna Karol&Synyava у галереї ЛНАМ: поєднання світлих виставкових приміщень, яскравих картин експозиції, насичених кольорів і фактур в колекції дизайнера.

Також мало значення те, що відвідувачі могли переглянути показ як в експозиційних залах, так і назовні, на відкритому повітрі, оскільки конфігурація приміщень у галереї ЛНАМ дає можливість зробити таку постановку.

Мода і мистецтво взаємно посилюють одне одного. Вважаю, що за такими міждисциплінарними проектами та презентаціями є майбутнє"

Нестеренко-Ланько П., керівник проекту, голова ЛМГО "Львівський тиждень моди"

 

 

Проєкт "Онлайн архів виставок у галереї ЛНАМ" реалізовано за підтримки Українського культурного фонду