Кераміка з шухляди

26.09-20.10.2018
«Кераміка з шухляди»

Концептуальний виставковий проект фондових робіт з кафедри художньої кераміки став результатом ініціативи студенток, які прагнули зламати стереотипи щодо застарілості «кераміки» та показати під новим кутом роботи «із шухляди», які роками припадали пилом, дати їм «нове» життя.

Надія Собко, Наталія Пігула, Катерина Дендюк, Наталія Темех хотіли показати кафедру такою, як її щодня бачать вони: сімейною, затишною, творчою, а головне, без штучного глянцевого блиску. Тут працюють і вчаться люди, які щиро люблять свою справу і не бояться вимазати руки в глині чи обпекти вогнем. Заняття студентів проходять в аудиторіях, що заставлені керамікою, без перебільшень – вона повсюдно! Ці приміщення вже самі по собі можна назвати арт-об‘єктами, які мають довгу історію, викликають гарячі дискусії, періодично поновлюються новими додатками.


Саме тому вирішено було назвати єдиного учасника проекту – кафедру художньої кераміки, яка була представлена на виставці як живий організм із своїми характером, достоїнствами і недоліками, зі всією щирістю і безпосередністю, які у студентів та досвідом викладачів.
Особливої атмосфери експозиції надав креативний ретро-антураж: старі телевізори, серванти, килими, інтерактивні фотозони у стилі 1980-1990-х рр. Виставка отримала велику популярність серед відвідувачів та високі показники згадувань у ЗМІ та соціальних мережах. Це показовий приклад як того як у новому, молодіжному форматі можна показати старі фондові роботи кафедри і тим самим привернути до них увагу громадськості.

Фото експозиції у галереї ЛНАМ


Відео-сюжет ZaxidNet з виставки «Кераміка з шухляди»

 

Проєкт "Онлайн архів виставок у галереї ЛНАМ" реалізовано за підтримки Українського культурного фонду