Зелена хвиля над Дніпром

08.08.2018
«Зелена хвиля над Дніпром»

Виставка творів традиційного китайського живопису «Зелена хвиля над Дніпром» представила кращі здобутки сучасного образотворчого мистецтва Китаю із його багатовіковими традиціями та непересічними естетичними якостями.


До експозиції увійшли твори одинадцятьох митців – професорів та студентів, що представляли чи не найпотужніші мистецькі школи Китаю, а саме Академію Образотворчого мистецтва Шанхайського університету, Центральну академія мистецтв, Нанкінську академія мистецтв та ін.
Об’єднуючою концептуальною та естетичною основою усіх творів стали глибинні традиції китайського живопису, однак, тим не менше, можна було виразно простежити індивідуальну манеру та авторський почерк кожного із представлених художників. В комплексі, уся експозиція вирізнялася легкістю та надзвичайною естетичною виваженістю, яка притаманна китайській художній культурі в цілому.

Символічна назва виставки «ЗЕЛЕНА ХВИЛЯ НАД ДНІПРОМ» апелювала насамперед до назви великої мистецької галереї в м. Усі «Greenwave» (у пер. з англ. «Зелена хвиля»), яка активно співпрацює з українськими художниками, проте цього разу продемонструвала кращі здобутки сучасної художньої культури Китаю в Україні.
Цей міжнародний мистецький проект відбувся в рамках візиту до Львова делегації культурно-мистецьких діячів з Китаю, з ініціативи та за підтримки Західного регіонального науково-мистецького центру Національної академії мистецтв України, Львівської національної академії мистецтв та Музею мистецтва Центрально-східної Європи «GREENWAVE» м. Усі (КНР).

Загалом, це важлива подія для міжнародної співпраці, що мала на меті зафіксувати певний етап розвитку україно-китайських відносин в мистецькій площині, дала можливість двом культурам краще пізнати один одного та посприяла налагодженню подальшого ефективного співробітництва між Львівською національною академією мистецтв та провідними мистецькими навчальними закладами Китаю.

Експозиція з виставки у галереї ЛНАМ

 

 

 

Проєкт "Онлайн архів виставок у галереї ЛНАМ" реалізовано за підтримки Українського культурного фонду