#glassUA

11.10.-31.10.2019 р. 
Виставка «#glassUA»

11 жовтня в рамках 11 Міжнародного симпозіуму гутного скла у Львові у галереї ЛНАМ відбулося відкриття виставкового проекту «#glassUA», де була представлена експериментальна творчість молодих українських художників, випускників кафедри художнього скла, учнів професора Андрія Бокотея: Евеліни Тринцолин, Еліни Білоус, Ольги Турецької, Остапа Іванишина, Віктора Мельничука.

Як зазначає мистецтвознавиця Зоя Чегусова: «Великі сподівання пов’язані з наймолодшою генерацією львівських митців, що активно завойовує позиції в сучасному мистецтві скла. Це вже «учні учнів» Андрія Бокотея: Евеліна Тринцолин, Еліна Білоус, Ольга Турецька, Віктор Мельничук, Остап Іванишин. Вони намагаються застосовувати в роботі зі склом ще більш нетрадиційні підходи. І їх творчі новації захоплюють». Саме це демонструвала виставка «#glassUA» в рамках 11 Міжнародного симпозіуму гутного скла у Львові.

З 5 по 15 жовтня у ЛНАМ тривав 11-й ювілейний Міжнародний симпозіум гутного скла у Львові. Участь у заходах взяли близько 50 художників з 20 країн, що впродовж 10 днів працювали на гутній печі єдиної в Україні кафедри художнього скла Львівської національної академії мистецтв. Симпозіуми гутного скла у Львові відбуваються з 1989 року один раз на три роки.

У межах заходу також відбулась Міжнародна науково-практична конференція, в рамках якої мали місце наукові сесії відомих художників скла, критиків, мистецтвознавців, з Латвії, Литви, Естонії, Польщі, Росії, США, Туреччини, Японії, Азербайджану та України. Всі заходи в рамках 11 Міжнародного симпозіуму гутного скла відкриті, а мешканці та гості міста мали змогу не лише спостерігати за роботою відомих художників-склярів на гутних печах, а й відвідати виставки у Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького, Музеї скла, галереї ЛНАМ та PM Gallery. Проект відбувся за підтримки Українського культурного фонду.

Фото організаторів симпозіуму. Експозиція з виставки у галереї ЛНАМ, гутної печі ЛНАМ.

 

 

"Мене завжди зачаровувало художнє скло, мабуть, тому, що процес творення межує із магією, чимось первісним і надприродним. У пам’яті залишилися яскраві проекти #glassUA і «Львівська школа художнього скла». Я не могла надивуватися фантазії студентів і випускників Львівської академії мистецтв, бо кожна їхня робота була окремим магнетичним світом: часом з гумором, часом з глибиною підтекстів. А ще так круто, що одночасно із виставкою можна було заглянути на гуту і побачити, як з вогню, подиху і вправних рухів художників вичакловується нова форма і зміст. Там так легко повірити у те, що митець – це творець окремого всесвіту. Дякую Академії за яскраві емоції та спогади"

Крижанівська М., журналістка, "24 канал"

 

 

 
 

Проєкт "Онлайн архів виставок у галереї ЛНАМ"  реалізовано за підтримки Українського культурного фонду

Адреса галереї ЛНАМ:
вул. Кубійовича, 35б, Корпус 4, вхід з двору
тел. 032 2533512, info@lnam.edu.ua