Петро Грицюк

04.05-23.05.2017
Петро Грицюк "НАПИСАНЕ"

Виставковий проект «НАПИСАНЕ» мав на меті продемонструвати творчий доробок студента-магістра, який є вже доволі сформованим молодим митцем, що активно працює у широкому жанрово-видовому діапазоні: від графіки та живопису – до концептуальних металевих скульптур та інсталяцій. «НАПИСАНЕ» – це те, що вже створене автором, зроблене, виконане, доконане, різні іпостасі його творчості, втілені у живописі, рисунку та художньому металі. Виставка не лише зафіксувала його творчий доробок завершальному етапі навчання у ЛНАМ, а й слугувала для митця певним актом завершення. Фіксуючи доконаність робіт, він символічно відкрив для себе можливість нових експериментів, змін та майбутніх трансформацій на початку свого творчого шляху.

Усі твори, що були представлені на виставці, виконані протягом 2014-2017 років як у стінах Академії, так і поза межами навчального процесу. Живописні серії — це абстрактно-узагальнені пейзажі та натюрморти, фігуративні антропоморфні мотиви, урбаністичні пейзажі, що вирізняються своєрідною легкістю та невимушеністю. В них вже доволі виразно простежується авторський почерк. Натомість, художній метал – це, доволі глибокі, концептуально складні твори. Експозиція мала на меті поєднати та комплексно репрезентувати різні аспекти та грані творчості молодого художника. Перший персональний проект продемонстрував багатогранність творчої особистості автора, який ще перебуваючи у статусі студента ЛНАМ, міг претендувати на звання самодостатнього сучасного молодого художника. Петро Грицюк – учасник багатьох виставок, симпозіумів, пленерів, фестивалів в Україні та за кордоном. У квітні 2017 став призером всеукраїнського студентського конкурсу з живопису «Срібний мольберт» ( ІІІ місце в номінації «Портрет» та спеціальний приз від Voloshyn Gallery), а 5 травня 2017 здобув перемогу в категорії «Пластичне мистецтво» за металеве панно «Марафон» у першій Премії Анатолія Криволапа для студентів українських художніх вишів.

 

Фото автора. Експозиція з виставки у галереї ЛНАМ

Фото творчих робіт митця. 2020 рік. 
Фото П.Грицюк, А.Чижов.

 

Інстаграм акаунт митця: Petro Hrytsiuk
Saatchi  Petro Hrytsiuk
Facebook: https://www.facebook.com/bkpetro

 

 

"Петро Грицюк - один із найбільш цікавих молодих митців, що привертає увагу своєю багатогранністю. Скульптура, графіка, живопис, інсталяція - різні за жанрами та формою, проте у всіх мистецьких творах бачимо прагнення автора до глибинник пошуків - змісту та символів, образності і неповторності кожного арт-об'єкту.

Художник на виставці показує широкий діапазон своїх творчих можливостей, володіння різними матеріалами, техніками. У всіх роботах прослідковується чітка структурованість, схильність до мінімалістичного трактування форми, вишуканості кожного образу, що створює дуже особливе емоційне сприйняття експозиції, від чого складається дуже хороше враження від побаченого.

Такі мультидисциплінарні виставки, попри складність у цільності подачі, показують величезний потенціал художника у різних мистецьких практиках - є чудовим прикладом для студентів усіх без вийнятку кафедр академії!"

Стефанишин В., художній керівник Івано-Франківского Центру сучасного мистецтва 


"Майстерність роботи з металом вражає. Талант студента випестований викладачами академії дав чудовий результат. Обов'язково буду відслідковувати творчі надбання талановитого хлопця. До нових виставок!"

Полякова Н., старший науковий співробітник Центрального Державного Історичного Архіву України (м. Львів) 


"Проект "НАПИСАНЕ" демонструє творчий доробок уже цілком сформованого митця. Одразу впадає в око "універсальність" митця: представлено і живописні роботи, і графічні, скульптурні концептуальні твори, інсталяція.

"НАПИСАНЕ" – це певний зафіксований у часі та просторі напрацьований об'єм творів, що є доволі значним для такого молодого митця. Є враження, що автор прагне підвести своєрідну лінію в знак завершення певного творчого етапу в житті, щоб розпочати щось нове.

Слід відзначити віртуозне оперування художніми засобами -- лінією, плямою, фактурою, кольором, що увиразнює зміст посилу митця"

Приймак Х., кандидат мистецтвознавства, випускниця кафедри художнього текстилю ЛНАМ


"Дивовижний мистецький задум, як за змістом, так і формою, який залучає до реалізації точні науки, зокрема хімію та фізику. Найбільше враження справили мистецькі інсталяції з металу, цілісність яких грунтувалася на силі магнетизму" 

Лотиш М., Голова Правління Асоціації кіновиробників Львівщини

 

 

 

 

Проєкт "Онлайн архів виставок у галереї ЛНАМ" реалізовано за підтримки Українського культурного фонду