«162» скульптура, графіка

02.12.2015 - 21.12.2015

Проект із концептуальною назвою «162» мав на меті продемонструвати творчі пошуки, експерименти та досягнення молодого
покоління українських скульпторів − випускників ЛНАМ 2012-2014 рр.

Учасники виставки: Денис Шиманський, Степан Федорин, Володимир
Семків, Тарас Попович, Оленка Додатко, Микола Гурмак, Оля Борщ
випускники кафедри монументально-декоративної скульптури Львівської
національної академії мистецтв.

Творчий шлях кожного з них склався по-різному, однак усіх вже можна назвати сформованими та самодостатніми митцями, яких об’єднує СКУЛЬПТУРА. Вони ініціативні та відкриті до нових пластичних експериментів, їх творчість побудована на професіоналізмі, кращих традиціях львівської скульптурної школи, які вміло синтезовано із сучасними художніми тенденціями. Високу професійну майстерність молодих скульпторів виразно підкреслювала і графічна частина експозиції. Виставка показала широкий діапазон пластичних технічних та концептуальних можливостей сучасної скульптури. Представлені твори розкривали індивідуальну творчу манеру кожного з учасників, відповідали віянням часу та були суголосними світовим скульптурним практикам.


Назва «162» має глибокий концептуальний підтекст та символізує «золотий перетин», який є базою усіх мистецтв, своєрідним еталонним
значенням, основною гармонії та ідеальної пропорції мистецького твору, зокрема скульптури. Проектом «162» митці прагнули поглянути на творчість один одного під новим ракурсом, показати те, як вона трансформувалась після завершення Академії, які вектори розвитку кожен обрав і в чому знайшов себе. Важливо, що це була не одноразова мистецька акція, а довготривалий проект, який мав продовження. Після виставки у галереї ЛНАМ молоді скульптори створили власне мистецьке угрупування під назвою «162» та реалізували ще ряд проектів.

 

 

 

 

Facebook сторінка об'єднання "162" : https://www.facebook.com/sculpture162

 

 

 

Проєкт "Онлайн архів виставок у галереї ЛНАМ" реалізовано за підтримки Українського культурного фонду

Адреса галереї ЛНАМ:
вул. Кубійовича, 35б, Корпус 4, вхід з двору
тел. 032 2533512, info@lnam.edu.ua