Виставка монументального живопису “МОНУМЕНТАЛКА”

четвер, 22. 06. 2023

22 червня о 18:00 в комплексі Палац мистецтв відкривається виставка живопису «МОНУМЕНТАЛКА».

Експозиція складається з більш ніж ста мистецьких творів студентів, випускників та викладачів кафедри монументального живопису Львівської національної академії мистецтв, виконаних у різний період часу, як під час навчання, так і після його завершення.

На виставці будуть представлені твори різних поколінь митців кафедри монументального живопису з моменту її заснування і до нині. Проєкт має на меті продемонструвати як змінювалась кафедра та як впливала на формування авторського стилю митців в межах навчання і по його завершенню. Специфікою кафедри є орієнтованість на взаємодію із простором, масштабом, архітектурним та інтер'єрним середовищем. В процесі навчання викладачі заохочують студентів осмисляти теми, які вони хочуть підняти у своїй творчості та глибше їх досліджувати під час роботи, підбираючи найбільш вдалі образи, експериментуючи з візуальними техніками та матеріалами. Ще в межах навчання студенти співпрацюють з містом реалізовуючи різного плану проєкти по розпису стін для його покращення.

Заснована у 1991 р. Любомиром Медведем кафедра МДЖ  (тепер МЖ) ЛНАМ була якоюсь мірою контраверсійною у своїх підходах серед інших кафедр Львівської національної академії мистецтв. Відходячи від академізму, навчання будувалося на жвавих експериментах в рисуванні тодішніх студентів, що лягло в його основу. Ця традиція продовжується до нині, кожне покоління студентів намагається вийти за рамки канонів, трансформуючи та збагачуючи даний стиль. Виражений творчий підхід у своїх роботах мав вплив на стилістику в рисуванні інших кафедр.

У формуванні цілісної програми розвитку кафедри особливо вагомий внесок зробили:  Євген Лисик, Микола Андрущенко, Любомир Медвідь та Володимир Патик, Карл Звіринський, Альфред Максименко та Віктор Москалюк, Ігор Шумський, Микола Шимчук та інші викладачі.

Виставка триватиме до 10 липня 2023 року.

Контакти: Богдана Татаренко
+38 095 929 16 97, dankobohdana@lnam.edu.ua
Telegram: @Danay_a
Адреса: м. Львів, вул. Коперника, 17
Години роботи простору: 11:00 — 17:30, понеділок — вихідний
Телефон: 0322 970 010

Повернутись назад