Виставку "Мистецькі наративи" у НМЛ продовжено до 11 грудня!!!

неділя, 11. 12. 2022

Виставку "Мистецькі наративи" викладачів ЛНАМ в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького ПРОДОВЖЕНО до 11 грудня 2022 року!

Де: Національний музей у Львові імені Андрея (проспект Свободи, 20)

Робочі дні та години виставки - вт-нд 10:00 – 17:00 (каса до 16:30)

Вартість квитків: дорослі – 60 грн., студенти – 30 грн., учні/пенсіонери – 20 грн.

Концепція проєкту

Динамічні переміни, які відбувались у творчих галузях упродовж минулих десятиліть державної незалежності, виявили одну з найінертніших ланок – мистецьку освіту. Вона, безумовно, змінювалась, однак надто повільно. Не можемо стверджувати, що до сьогодні проблему подолання рудиментів минулого, оптимального поєднання історичного досвіду та потреб нового покоління творчої молоді вдалося розв’язати остаточно, що сучасний студент перебуває в модернізованій освітній системі, яка гарантує реальне розмаїття шляхів становлення яскравої творчої особистості.

Попри наявні труднощі, маємо підстави вважати, що сучасне українське мистецтво цілком суголосне з процесами, які відбувались у ХХ столітті. На рівні андеґраунду-нонконформізму воно зуміло зберегти засади вільної творчості й сьогодні володіє міцним історичним підґрунтям, яке дає змогу віднаходити національну специфіку в нескінченній різноманітності найсучасніших форм.

Свідченням сказаного є виставка викладачів Львівської національної академії мистецтв «Мистецькі наративи». У послідовному розгортанні експозиції вона пропонує глядачам певні спроби авторських творчих розповідей, демонструє шляхи переосмислення традицій, розмаїття новітніх реалізмів, яскраву динаміку експресії, раціональну стриманість концептуалізму та безмежну свободу абстракції. Для виразності обраної концепції кураторського проєкту до виставки поряд із працями останніх років представлено деякі твори видатних художників-педагогів кінця 1990 – 2010-х років.

У межах експозиції буде презентовано твори таких митців та мисткинь: Андрущенко Микола, Андрущенко Оксана, Безпальків Михайло, Бокотей Андрій, Бокотей Михайло, Звір Олександр, Медвідь Любомир, Мисько Еммануїл, Мінько Олег, Москалюк Віктор, Одрехівський Василь, Одрехівський Володимир, Пікулицький Богдан, Сорока Богдан, Флінта Зеновій, Шимін Ярослав, Шимчук Микола, Шумський Ігор, Яців Роман, Яцків Любов та інших.

Куратор виставки: професор, доктор мистецтвознавства, академік НАМ України Орест Голубець

Виставка триватиме до 11 грудня 2022 року.

Запрошуємо!

———————————————————————————————————————————————————————————————————————

НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ У ЛЬВОВІ ІМ. АНДРЕЯ ШЕПТИЦЬКОГО

Одна з найвизначніших в Україні скарбниць національної культури та мистецтва. Понад 175-тисячне зібрання НМЛ віддзеркалює еволюцію художньої культури України впродовж дев’яти століть. Предметом особливої гордості є найбагатша у світі збірка українського сакрального мистецтва ХІІ–ХVІІІ століть, найбільш вартісне в якій — зібрання творів іконопису ХІV–ХVІІІ століть (понад 4 000 од.). Музейний заклад постав 1905 року під назвою «Церковний музей» як приватна фундація митрополита Галицького Андрея (графа) Шептицького. У плині швидкого розвитку фундації та зростання збірок під орудою І. Свєнціцького – відомого науковця в галузях славістики, історії мистецтва, книгознавства та першого директора музею (1905–1952) – офіційну назву закладу було змінено на «Національний музей у Львові» (1911).

Відтак 13 грудня 1913 року відбулося святкове відкриття першої музейної експозиції, під час якого Основник урочистим актом проголосив передання музею в дар українському народові. У грудні 2005 року з нагоди 100-ліття від часу створення музей набув статус національного і дістав ім’я Основника.

Офіційний сайт НМЛ імені Андрея Шептицького: https://nml.com.ua

Facebook: SheptytskyNationalMuseum

Instagram: nationalmuseuminlviv

YouTube: Andrey Sheptytsky National Museum in Lviv