Лекція Євгена Котляра «Знищена, але не забута: єврейська мистецька спадщина в українському мистецтвознавстві першої половини XX століття»

середа, 06. 04. 2022
 
6 квітня о 13:00 у Музеї ЛНАМ (Кубійовича, 38) відбудеться п'ята із серії лекція Євгена Котляра «Знищена, але не забута: єврейська мистецька спадщина в українському мистецтвознавстві першої половини XX століття»
 
АНОТАЦІЯ
Дослідження єврейського мистецтва в історіографії українського мистецтвознавства першої половини XX ст. свідчить про широку зацікавленість мистців, вчених, краєзнавців та музейників стародавньою єврейською художньою спадщиною та певні здобутки у цій царині (матеріали Г. Павлуцького, П. Жолтовського, Д. Щербаківського, Г. Лукомського, В. Гагенмейстера, К. Кржемінського, Є. Левицької, Г. Брілінга, Н. Коцюбинської та ін.). Незважаючи на трагічну долю більшості з цих подвижників внаслідок сталінських репресій, певна частина їх розвідок зберіглася й дає уяву про особистий внесок кожного до цієї галузі. Вона також дозволяє стверджувати про певну школу вивчення стародавньої арт-юдаїки в Україні, реконструювати знищене згодом явище єврейського мистецтва в її широкій географічній панорамі номінацій та типологій (традиційна забудова єврейських містечок, архітектура й розписи синагог, єврейські некрополі, декоративно-прикладне мистецтво тощо).Це дає підстави включити до української культурної скарбниці окремий великий фонд з єврейського мистецтва, закарбувати його в нашій свідомості та національній пам’яті.

Про лектора

Євген Котляр,
кандидат мистецтвознавства, професор Харківської державної академії дизайну і мистецтв, член Міжнародної асоціації критиків мистецтва (AICA), член Національної спілки художників України, член спілки дизайнерів України, член Академічної ради Української асоціації юдаїки

Лекції проводяться на регулярній основі: щосереди та щочетверга о 13:00 у Музеї ЛНАМ. Запрошуємо долучатись до дискусій.

Слідкуйте за анонсами на сайті та в соціальних мережах:
 
Лекції також транслюються online на платформі Zoom. Щоб отримати посилання напишіть листа на e-mail t.bernatska@lnam.edu.ua з темою "Посилання на лекцію". Посилання дійсне на всі лекції!
 

Повернутись назад