Виставка творів художнього металу «ГАРТОВАНІ СВОБОДОЮ»

четвер, 22. 06. 2023

В рамках «Еліт – ЕКСПО – ЛІТО» у Львівському палаці мистецтв відбудеться виставка творів художнього металу «ГАРТОВАНІ СВОБОДОЮ» з нагоди 30-ти літнього ювілею кафедри художнього металу ЛНАМ.  

Відкриття виставки відбудеться 22 червня о 15:00

Де: Львівський палац мистецтв, вул. М. Коперника, 17)

Виставка триватиме лише чотири дні - до 25 червня!

Запрошуємо!

Співкуратори виставки, викладачі: Ростислав Шмагало, Орест Івасюта та студенти: Анастасія Василенко, Катерина Кіт, Андрій Фратовчан, Олег Леськів.

Ювілейна виставка має на меті представити ретроспективу творчого поступу викладачів, студентів та випускників у міні-форматі. Авторські творчі, дипломні та навчально-творчі роботи студентів різних років показують часові зрізи на шляху формування кафедральної методики. Широкий діапазон колективного досвіду включає ковальство, ювелірство емальєрство, пластичні експерименти малих форм, авторські техніки тощо.

Кафедра художнього металу ЛНАМ як окремий підрозділ функціонує від 1992-го року і символічно є ровесницею національно-визвольних змагань України за незалежність. У цьому історичному контексті та в умовах нинішнього року активної фази війни України  з російськими окупантами окремі твори отримують нове ідейне звучання. «Гартовані свободою» не лише твори. Відомі у сфері українського та світового художнього металу викладачі та випускники кафедри демонструють стійкі художні позиції.

Це п’ятий виставково-презентаційний  проект «Енциклопедії художнього металу», що продовжує реалізацію ідеї  арт-кураторства щорічних  Всеукраїнських некомерційних виставок у співпраці з «Гал-ЕКСПО»: «Самородок» персональна ювелірна виставка Олександра Мірошнікова (2018); «Квадра-міні-метал у Львові» (виставка 35 ювелірів та емальєрів України (2019); «Ювелірна нота Буковини» (виставка трьох провідних митців-ювелірів м. Чернівці (2020); «Виставка Етно ювелірство та аксесуари»(2021) та нинішня виставка «Гартовані свободою» (2023). Жанр енциклопедії (знання по колу) націлений на циклічне варіативне продовження проекту у майбутньому не лише у формі друкованих видань, електронних ресурсів, але й у форматі подальших  некомерційних виставок. Проекти  націлені на дослідження минулого, сучасного та майбутнього авторського художнього металу та його діалогом з ювелірним ринком, зокрема в умовах війни.

Ростислав Шмагало, д-р. мистецтвознавства

ПРАТ «Гал – ЕКСПО», Львівська національна академія мистецтв, «Енциклопедія художнього металу» 

Повернутись назад