Факультет історії і теорії мистецтв

Науковий семінар «Охрім Кравченко. художник і час»

четвер, 02. 03. 2023

2 березня о 14:00 в Музеї ЛНАМ відбудеться науковий семінар «Охрім Кравченко. художник і час», присвячений одному з вцілілих учнів ШКОЛИ Михайла Бойчука.

Доповідачі:

Ярослав КРАВЧЕНКО, професор кафедри історії і теорії мистецтва
Роман ЯЦІВ, професор кафедри художнього дерева
Леся КРИП'ЯКЕВИЧ, художниця, громадська діячка
Iван ОСТАФІЙЧУК, художник

Модератор: Наталя БЕНЯХ, кандидат мистецтвознавства

Захід проводиться в рамках відзначення 120-ліття від Дня народження художника Охріма КРАВЧЕНКА

Запрошуємо! 

Охрім Кравченко. Художник і час.

Про творчість львівського художника Охріма Кравченка (1903 – 1985)  в останні роки опубліковано низку мистецтвознавчих статей. Він не був «обранцем долі», Його не удостоювали почесних звань і нагород. Членом Спілки художників став майже у семидесятилітньому віці, більшу частину свого життя носячи карб «бойчукіста» та «формаліста», причеплений йому «борцями за реалістичне мистецтво» ще в 30-х роках нашого століття. Але завжди залишався чесним в житті і творчості, працюючи «для себе» й «не маючи ніяких намірів пишатись на виставках, змагаючись з «геніями».

Мистецька спадщина, в якій художник свято оберігав й продовжував традиції несправедливо зацькованої радянським часом Школи Михайла Бойчука, нараховує понад 300  малярських творів, близько 200 рисунків, акварелей та пастелей, альбоми ескізів та зарисовок, переважна більшість яких створена у повоєнному Львові. Тому, опираючись на рукописний життєпис та спогади батька, збережені у моїй пам`яті, маю на меті розповісти про маловідомі факти з років навчання, творче становлення та життя митця, пов`язані з Наддніпрянщиною та Галичиною впродовж ХХ століття.

Повернутись назад