Видання "Художні вироби зі шкіри: історія та практика"

середа, 21. 06. 2017

21 червня о 16:00 у  Львівському національному літературно-меморіальному музеї Івана Франка відбудеться презентація видання "Художні вироби зі шкіри: історія та практика" та відкриття виставки творів студентів Володимира Сидоренка.

 

У Львівській національній академії мистецтв Володимир Іванович Сидоренко займаються художньою обробкою шкіри. Матеріал з яким працює майстер – це переважно теляча, козяча та інші види шкіри яка є дуже м’якою й тонкою, а також шкіра великої рогатої худоби, рослинного методу дублення, яка використовується для гарячого клішевого тиснення. Заготовки до конкретної роботи Володимир Сидоренко фарбує безпосередньо при виконанні твору в потрібний йому колір, використовуючи при цьому природні барвники. Форма і конструкція художніх виробів зі шкіри залежить від способів крою, шиття, склеювання частин та заклепування металевих деталей. Нині художник використовує понад десять декоруючи технік, що дають широкий діапазон засобів. Найпоширеніші техніки, які застосовує художник: набивання металу, плетіння, різьблення, випалювання, інкрустація, тиснення, аплікація, оздоблення бісером.

Весь творчий доробок В. Сидоренка можна поділити на декоративні (пласти зі шкіри, гобелени, триптихи) та ужиткові (постоли, сумки, торбинки, чоловічі та жіночі костюми, череси) вироби.

Роботи Володимира Сидоренка є добре відомими в усьому світі. Для прикладу, Вікторові Ющенку дарували книгу «Мойсей» у шкіряній обкладинці авторства Сидоренка, його шкіряні грамоти – письменникам Пауло Коельо, Юстейну Гордеру, Янушу Вишневському, митцям Єжи Новосельському та Іржи Шугаєку, громадському діячеві Збігнєву Войцеховському; медалями зі шкіри нагороджували футболістів «Карпат» та «Шахтаря». Всесвітньовідомий дизайнер Кензо Такада був у захопленні від робіт майстра.

_____________

ПРО АВТОРА
Володимир Іванович Сидоренко народився у с. Глушин Бродівського району Львівської області. З 1991 по 1997 рік навчався у Львівській академії мистецтв на кафедрі художнього моделювання костюму, відділі художніх виробів зі шкіри. 
З 1994 р. працює на кафедрі, з 2010 р. на посаді старшого викладача Львівської національної академії мистецтв. З 2012 р. член Спілки художників України. Працює у галузі концептуальної монументальної пластики зі шкіри та декоравно-ужиткового мистецтва. В Україні роботи Володимира Сидоренка зберігаються у приватних збірках і музеях Львова, Івано-Франківська, Тернополя, Києва, Одеси, Дніпропетровська, Полтави, Черкас, та закордоном – у  Франції, Німеччині, Бразилії, Норвегії, Китаї, Чехії, Республіці Польща, Російській Федерації, Японії, Італії, США. 
Нагороджений: Почесна грамота Міністерства освіти  України № 71149, Срібна Відзнака Львівської національної академії мистецтв (2011 р.), Почесна грамота Міністра культури України (2016 р.)

Персональний сайт http://www.sydorenko.if.ua/


Захід відбудеться 21 червня у Львівському національному літературно-меморіальному музеї Івана Франка, що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Івана Франка, 150-152. Початок о 16:00.

Львівський нац. літ.-меморіальний музей Івана Франка

Повернутись назад