Роман Василик. Виставка і презентація альбому з нагоди 75-тиліття

п'ятниця, 07. 10. 2022

7 жовтня о 15:00 в Музеї етнографії та художнього промислу відбудеться відкриття ретроспективної виставки народного художника України, професора кафедри сакрального мистецтва ЛНАМ Романа Василика.

Запрошуємо!

Адреса: пр. Свободи, 15

Роман Василик народився 1947 року в с. Бариш Тернопільської обл., навчався в Ужгородському художньому училищі ім. А. Ерделі та Львівському державному інституті прикладного і декоративного мистецтва (тепер Львівська національна академія мистецтв). Багаторічна викладацька діяльність Романа Василика розпочалась 1974 р. на кафедрі проєктування інтер’єрів ЛДІПДМ. З 1988 року обіймав адміністративні посади: завідувач кафедри проєктування інтер’єрів, завідувач кафедри сакрального мистецтва, декан факультету інтер’єру та обладнання, проректор з навчальної робити.

Наприкінці 80-х років з ініціативи Романа Василика в навчальний процес Інституту впроваджено окремі курси вивчення основ сакрального мистецтва. Згодом ця ініціатива переросла у створення окремого відділу сакрального мистецтва, а 1995 р. – у заснування однойменної кафедри, яку Роман Василик очолював 25 років. Сьогодні професор Роман Василик читає лекції з богослов’я ікони, іконографії, провадить авторський курс з іконопису в Академії. Від 2010 року – співорганізатор міжнародних іконописних пленерів, які щорічно відбуваються в Україні та Польщі, гостьовий професор мистецьких та духовних закладів, а також куратор комплексного оформлення десятків храмів, його авторству належать численні ікони та іконостаси у різних куточках світу.

Цього року в жовтні професор Роман Василик відзначає 75-річний ювілей.

Повернутись назад