Факультет декоративно-прикладного мистецтва

п'ятниця, 11. 10. 2019

Виставка «#glassUA» Молода генерація художників-склярів
11 жовтня 2019 , 17:00 Галерея ЛНАМ

11 жовтня о 17:00 в рамках 11 Міжнародного симпозіуму гутного скла у Львові у галереї ЛНАМ відбудеться відкриття виставкового проекту «#glassUA», де буде представлена експериментальна творчість молодих українських художників, випускників кафедри художнього скла, учнів професора Андрія Бокотея: Евеліни Тринцолин, Еліни Білоус, Ольги Турецької, Остапа Іванишина, Віктора Мельничука.

Як зазначає мистецтвознавиця Зоя Чегусова: «…Великі сподівання пов’язані з наймолодшою генерацією львівських митців, що активно завойовує позиції в сучасному мистецтві скла. Це вже "учні учнів" Андрія Бокотея: Евеліна Тринцолин, Еліна Білоус, Ольга Турецька, Віктор Мельничук, Остап Іванишин. Вони намагаються застосовувати в роботі зі склом ще більш нетрадиційні підходи. І їх творчі новації захоплюють». Саме це демонструватиме виставка "#glassUA" в рамках 11 Міжнародного симпозіуму гутного скла у Львові.

Нагадуємо, що 5 жовтня у ЛНАМ розпочався 11-й ювілейний Міжнародний симпозіум гутного скла у Львові, який триватиме до 15 жовтня. Участь у заході беруть близько 50 художників з 20 країн, що впродовж 10 днів працюють на гутній печі єдиної в Україні кафедри художнього скла Львівської національної академії мистецтв. Симпозіуми гутного скла у Львові відбуваються з 1989 року один раз на три роки!

У програмі заходу також Міжнародна науково-практична конференція, в рамках якої відбуваються наукові сесії відомих художників скла, критиків, мистецтвознавців, з Латвії, Литви, Естонії, Польщі, Росії, США, Туреччини, Японії, Азербайджану та України. Всі заходи в рамках 11 Міжнародного симпозіуму гутного скла відкриті, а мешканці та гості міста матимуть змогу не лише спостерігати за роботою відомих художників-склярів на гутних печах, а й відвідати виставки у Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького, Музеї скла, галереї ЛНАМ та PM Gallery. Проект відбувається за підтримки Українського культурного фонду.

Адреса: м. Львів, вул. Кубійовича, 35б (подвіря лабораторного корпусу) (032) 253 35 12
Години роботи галереї ЛНАМ:  понеділок – п’ятниця,  10:00 –  17:00: info@lnam.edu.ua,
Офіційний сайт:  lnam.edu.ua
Офіційн
і сторінки у Фейсбук: https://www.facebook.com/galleryLNAM/
Інстаграм:
@gallery_lnam

Український культурний фонд - державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.

галерея ЛНАМ